Церковні куполи мають надзвичайно важливе значення для християнської культури. Вони виступають символом небес, всередині зазвичай прикрашені різноманітними образами Царства Небесного. Куполи були відомі ще в доісторичну епоху, проте надзвичайно красиві та технологічно складніші куполи почали виготовляти в часи римської революції, і тоді їх активно використовували у процесі будівництва храмів. До слова, найстаріший купол був виготовлений в місті Пантеон у 130 році. У добу Ренесансу дуже активно будували храми з куполами, проте як матеріал використовували залізобетонні конструкції.

Кожен купол складається з таких основних елементів: нижнє кільце, верхнє опорне кільце та власне оболонка. У процесі виготовлення нижнього кільця використовують залізобетон або метал.

За формою виділяють кілька основних різновидів куполів:

• овальні — були надзвичайно популярними у добу бароко. Їх використовували архітектори Франческо Борроміні та Лоренцо Берніні;

• купол-маківка опуклого вигляду з поступовим загостренням на вершині — найбільшого поширення вони набули в Індії та Туреччині. Їхній діаметр є набагато більшим за основу, ширина, відповідно, менша за висоту. Популярні в Україні;

• купол-парасолька — поділений на різні сегменти з використанням ребер, які розходяться від центру до основи.

За технологією виробництва куполи поділяють на: збірно-монолітні, збірні та монолітні. За використовуваними матеріалами бувають сталеві, кам’яні, металеві та інші куполи.

Виготовлення церковних куполів можна замовити в компанії «ЛАД». У процесі роботи наша компанія застосовує тільки передові технології та матеріали, тому термін служби таких куполів є доволі довгим. Куполи мають нітрид титанове напилення, що забезпечує однорідність покриття та є стійким до різноманітних атмосферних явищ. Нержавіюча сталь — один з найкращих матеріалів для виробництва різного церковного приладдя. Наші куполи мають красивий зовнішній вигляд, попри те що постійно зазнають впливу яскравого сонячного світла, дощу, снігу та сильних поривів вітру.

Усі роботи виконуємо згідно з чинними стандартами. Маємо усі необхідні сертифікати якості. Спосіб доставки та оплати обговорюється індивідуально з кожним клієнтом. У разі виникнення будь-яких додаткових запитань неодмінно надамо вичерпну консультацію.

Чекаємо на Ваші замовлення!