Шестерня, або зубчасте колесо, — це базова деталь зубчастої передачі, яка являє собою диск з зубами на конічній або циліндричній поверхні. Також відбувається входження у зчеплення із зубами іншого колеса. Велике ведене колесо називають колесом, а мале ведуче зубчасте колесо — шестірнею. У випадку, якщо діаметр ведучого колеса менший, обертовий момент веденого колеса збільшується за рахунок пропорційного зменшення швидкості обертання. Конструктивні особливості зубчастих коліс залежать від матеріалу, розміру та майбутніх експлуатаційних умов.

Завдяки сучасним методам утворення поверхонь зубців існує близько 50 найменувань коліс. Прямозубі колеса є найбільш поширеними серед зубчастих коліс. В них усі зуби розташовані радіально, а лінія контакту є паралельною до осі обертання. Осі двох шестерень розташовані паралельно.

Косозубі колеса — це вдосконалений варіант прямозубих зубчастих коліс. Зуби найчастіше розташовані під кутом до осі обертання, за формою нагадують частину спіралі. Зчеплення є набагато плавнішим, порівняно з прямозубими. Також їхня робота характеризується меншим рівнем шуму.

Шевронні зубчасті шестерні найчастіше використовують у механізмах, які потребують великого крутного моменту. Також вони можуть вирішити проблему компенсації осьової сили. Зуби мають форму букви V. Осьові сили двох половин такого колеса взаємно компенсуються, тому немає потреби встановлювати вали на упорні підшипники.

Зубчасті передачі наявні практично в кожній одиниці промислового устаткування. Залежно від розташування геометричних осей передачі бувають конічними, гвинтовими та циліндричними. Основною вимогою є висока точність, оскільки від неї залежать експлуатаційні та кінематичні показники, а також інтенсивність вібрації та шуму. У такий спосіб забезпечуються висока міцність та довговічність роботи передачі.

Виготовлення зубчастих коліс різної конфігурації можна замовити у підприємства «Механічно-ремонтний завод». Відмінна якість підтверджується відповідними сертифікатами. Приймаємо замовлення з усіх регіонів України. Також надаємо гарантійне обслуговування на 1 рік. За потреби неодмінно надамо вичерпну консультацію. Чекаємо на Ваші замовлення!