Клейка стрічка, або скотч (англ. Adhesive tape) — плівкова стрічка з клейовим покриттям, що застосовується в побуті та на виробництві; технологічно використовує фізичне явище адгезії. Виготовляється здебільшого у формі рулону із зовнішньою неклейованою поверхнею, можливий з двостороннім нанесенням клею.

Скотч був винайдений в Німеччині звичайним аптекарем в 1901 році. А саме виробництво клейкої стрічки почалося лише через 20 років, в той час вона називалася лейкопластир.

Найменування «скотч» присвоєно через те, що клей наносився на стрічку лише по краях, а не на всю поверхню. Американці вважали це жадібністю та присвоїли назву на честь країни Шотландії, яка за тогорічними легендами цим славилася («скотч» з англ. Scotch — шотландський).

Пізніше, у 1925 році, американець Річард Дрю спробував наносити клей на всю поверхню стрічки, і лише в 1930 році в Чикаго його спосіб було позитивно оцінено за результатами тестів.

На перших стадіях розробки скотч використовувся лише у промислових цілях, його часто можна було зустріти на упаковках для їжі, але з часом люди почали застосовувати клейку стрічку і в побутових цілях. Відомо, що фермери заклеювали скотчем пошкоджені курячі яйця, а бідняки заклеювали дірки у вікнах та оселях.

На сьогодні основна технологія виробництва скотча складається з таких етапів:

1. Поліпропіленова плівка надходить на конвеєр з величезних роликів. На полотно надходить розчинник, щоб плівка не склеювалася завчасно.

2. На одну сторону полотна наносять термоклей. Він постійно повинен бути гарячим, тому зберігається в попередньо розігрітій ємності за температури 200 °C.

3. Полотно подається на охолоджуючий ролик, який робить клей твердим.

4. Перемотувальний пристрій намотує скотч на 1,5-метрову котушку. Довжина стрічки на одній котушці — 8500 метрів!

5. З котушок стрічка надходить на ряд лез, які розрізають її на кілька смужок заданої ширини. Кожна смужка намотується на картонну основу і опечатується.

6. Один екземпляр з кожної котушки перевіряють, катаючи по липкій стороні стрічки металеву кульку. Її запускають з певної висоти і заміряють відстань, через яку вона зупиниться. Для кожного типу клейких стрічок ця відстань має відповідати певним нормам.

Ціна скотчу в Україні відрізняється залежно від регіону та параметрів.

Купити скотч оптом в Україні можна в інтернет-магазині ТОВ «СП ПРОФ ТРЕЙД». Сучасне устаткування компанії дозволяє виготовляти типорозміри пакувальних стрічок для різних груп споживачів і товарів. Тут Ви можете індивідуально замовити вагу, довжину, ширину, престретч стретч-плівки.

ТОВ «СП ПРОФ ТРЕЙД» відкрите до співпраці з усіма регіонами України. Основна територія реалізації продукції — Волинська та Рівненська області.

Для замовлення товару телефонуйте за контактними номерами або зв’яжіться з нами в режимі онлайн.