Що ж являє собою сходовий майданчик та які його характеристики? Дізнаємося далі! 

Сходовий майданчик це горизонтальна ділянка,що розташована міждвома сходовими маршами. Вони можуть бути виконаними в лівобічному або правобічному варіанті.  Монтуються такі майданчики в бетонних, цегляних конструкціях та на об’єктах, збудованих із використанням комбінованої техніки. У разі потреби їм можна встановлювати в неопалювальних приміщеннях або просто неба.  Цікаво, що такі майданчики бувають різної форми: чотирикутну, багатокутну чи навіть криволінійну. Кріми того важливою характеристикою кожного майданчика є його міцність, адже він має витримувати покладені на нього вантажі. 

Що стосується ширини та глибини майданчика, то її можна регулювати. Але в основі розрахунку завжди лежить правило безпеки й комфорту людей, які будуть користуватися сходами.

До кожного виду сходів існують свої сходові майданчики:

  • 1ЛП — плоскі: для маршів ЛМ (плоских, без фризових сходів);

  • 2ЛП — ребристі: для маршів ЛМ;

  • ЛПФ — ребристі: для маршів ЛМФ (ребристих, із фризовими сходами);

  • ЛПП — ребристі: для маршів ЛМП (ребристих, із напівмайданчиками).


Цікаво, що розміри майданчиків розраховано так, щоб вони відповідали середньому людському кроку. Згідно зі стандартами, їхня ширина має становити не менше ширини сходинок. Оптимальним вважається значення — 120 см, але в індивідуальних проєктах можливе зменшення до 64 см. У разі з’єднання двох паралельних маршів ширина майданчика має становити щонайменше 130 см, що дорівнює в середньому двом крокам людини.

Тепер ми знаємо все про види та характеристики сходових майданчиків. А купити такі сходи можливо в інтернет-магазині "ВК Сервіс". У асортименті наявний сходовий майданчик виду 2 ЛП. Такий майданчик випускається серійно та має певні стандарти, які встановлюють їх габарити та масу. У виробництві використовуюється бетон класу В15,  критерієм його якості є збереження міцності в межах 5 % після 100 циклів заморожування/розморожування. Його граничним навантаженням на стиск є 750 кг/куб.см., маса 1080.

Бажаєте замовити сходовий майданчик саме у нас? Тоді звертайтесь за контактним номером, вказаним на сайті. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання. Гарантуємо найвищу якість та оперативну доставку. З нетерпінням чекаємо на ваш дзвінок.