Підготовка насіння до сівби є одним з найважливіших етапів, без якого просто неможливо виростити рослину. Адже від якості проведення залежать терміни дозрівання і обсяги врожаю. В основному така підготовка потрібна для найбільш затребуваних посівних культур, які всі ми прекрасно знаємо (пшениця, жито, кукурудза, ячмінь) тощо.
Приготування посівного матеріалу може включати в себе від одного до семи кроків, все залежить від типу рослини, кліматичних умов і стану грунту. Калібрування, сепарування, прогрівання, загартовування, а також протруювання насіння - ось основні з них.

То як же відбувається підготовка насіння до сівби? Дізнаємось далі.

Зерно, що надходить на тік містить чимало домішок, тому важливо провести його очистку, це допоможе зберегти високу якість насіння. Саме для цього проводять первинну очистку посівного матеріалу, при цьому вологість насіння знижується на 1-3 %. Якщо вологість вища за допрустимі норми, то здійснють процес сушки за допомогю спеціальних сушарок.

Наступним етапом є його вторинна обробка - процес відділення насіння з низькими посівними якостями. На даному етапі відсіюється в середньому до 30 % від всього насіння. Тобто цей процес допомогає отримати насіння найвищої якості.

Після вторинної обробки наступає процес калібрування. Тобто сортування на окремі фракції, вирівняні за величиною і формою насіння. Цей захід необхідний для точного висіву, що зменшує затрати праці на догляд, заощаджує насіння, рослини розвиваються рівномірніше, підвищується урожай.

Далі насіння обсушується у сухому місці, для цього зазвичай використовують зерносховища. Важливо, щоб кожен сорт насіння був ізольований у засіку, який проходить попередню дезінфекцію.

І це ще не все, після обсушення насіння продовжує дихати, тому варто слідкувати за всіма температурними показниками, вологістю, запахом та найважливіше появою шкідників.

Завершальним етапом перед безпосередньою сівбою насіння є його обробка мікроелементами і бактеріальними препаратами, стимуляторами росту.

За допомогою наших практичних порад ви зможете підготувати насіння до сівби найвищої якості. Крім того в нагоді вам стане спеціальне зерноочисне обладнання, без якого процес підготовки просто неможливий. Замовити таке обладнання ви можете у ТОВ "Ніка-Агро". Наша компанія виготовляє зернові сепаратори, які здійснюють очищення та калібрування зернових, бобових, технічних і насіння плодоовочевих культур будь-якої вологості; виділення з культури чи зерносуміші важких та легких домішок, у тому числі й таких, що важко відділюються; сепарування насіння, яке має кращі посівні якості, по схожості та енергії проростання.

Отож, якщо підготовка насіння до сівби  має для вас таке ж важливе значення, як і для нас, тоді замовляйте зерноочисне обладнання саме у нас. За деталями телефонуйте за контактним номером. За потреби надамо вам сертефікати якості.