У рідинній системі охолодження двигуна тепло від теплоносія відводиться в атмосферу за допомогою спеціального теплообмінника радіатора, але часто радіатор не може макусимально ефективно працювати. Тоді на допомогу приходить вентилятор охолодження радіатора. Купити вентилятори охолодження радіатора Spal купити за ціною від 915 грн ви можете в нашому інтернет-магазині "Моторне ательє".

Двигун внутрішнього згоряння під час роботи виділяє велику кількість тепла, яке необхідно відводити, щоб агрегат не зламався. Для цього й існує рідинна система охолодження двигуна, в якій як робоче тіло циркулює вода або антифриз циркулює в блоці і в голівці циліндрів. Рідина поглинає тепло від двигуна, і, відповідно, сама нагрівається, а щоб забрати тепло від неї, використовують радіатор.

Радіатор системи охолодження двигуна розташовують так, щоб під час руху авто на нього був спрямований потік повітря для прискорення віддачі тепла від радіатора. Але автомобіль не завжди знаходиться в русі, і в заторах або при тривалій зупинці з заведеним двигуном тепло від радіатора відводиться значно гірше, що загрожує перегрівом двигуна. Запобігає цьому вентилятор, розташований перед радіатором. Включаючись при досягненні в системі охолодження критичної температури під час стоянок, він створює необхідний потік повітря через радіатор, забезпечує нормальне відведення тепла від нього в атмосферу.

Обертання вентилятора забезпечує його привід: механічний, гідромеханічний чи електричний. Принцип роботи першого дуже простий: обертання вентилятора передається за допомогою пасової передачі від колінчастого вала. Вентилятор з механічним приводом обертається завжди, коли заведений двигун, що в деяких ситуаціях, наприклад, особливо при запуску і прогрівання холодного двигуна, впливає негативно, тому на сучасних автомобілях він не використовується.

Дещо досконалішим є гідромеханічний привід із гідравлічною або в'язкісною муфтою. Гідравлічна муфта передає або відключає крутний момент від колінчастого вала на вентилятор за рахунок зміни кількості масла, а у в'язкісній муфті використовується силіконова рідина, в'язкість якої залежить від температури - саме завдяки її зміні муфта включає або відключає привід вентилятора.

Найбільш сучасним, але в той же час простим і надійним є електричний привід. Вентилятор починає обертатись за рахунок простого електричного двигуна, підключеного до бортової електромережі автомобіля. Завдяки електромеханічній (в старих автомобілях) або електронній (в нових авто) системі управління вентилятор з електричним приводом може включатися і вимикатися при зміні температури охолоджувальної рідини, обертатися з різними швидкостями на різних режимах роботи двигуна.

Щоб купити вентилятор з електричним приводом у нас, зателефонуйте за вказаним у розділі контактів номером чи залишіть повідомлення на сайті. Чекаємо на вас!