При погіршенні продуктивності автомобільного кондиціонера власники автомобіля іноді чують від спеціалістів, що необхідно промити систему, так як її роботі заважає бруд, що накопичився. Зробити це якісно і легко допомагає промивна станція для автокондиціонерів, купити яку можна в нашому інтернет-магазині за ціною від 10 000 грн.

Перш ніж починати промивання, слід розібратися, для чого і в яких випадках це необхідно.

Типовий автомобільний кондиціонер являє собою замкнуту систему, в якій холодоагент і масло циркулюють, не стикаючись з навколишнім середовищем, тому проникнення в систему водяного пара і інших забруднень можливо лише в результаті розгерметизації. Крім того, до засмічення системи може призвести серйозна поломка компресора, що супроводжується руйнуванням поршнів. У цьому випадку в якості забруднень можуть виступати дрібні частинки алюмінію. Ще один варіант причини засмічення - дозаправка системи холодоагентом іншої марки, після якої речовини вступають в хімічну реакцію з випаданням осаду. Отже, промивка знадобиться перед установкою нового компресора замість зруйнованого, після помилкової заправки системи холодоагентом іншої марки та після розгерметизації, що супроводжувалася забрудненням системи.

В інших випадках промивка не потрібна.

Самостійно промивати систему не рекомендується з трьох простих причин:

  • незнання технології: неправильно підібраний сольвент для промивання автокондиціонера може зруйнувати внутрішні поверхні і обов'язково зруйнує ущільнювачі, які після промивання необхідно буде замінити;
  • відсутність необхідного обладнання: за допомогою звичайного набору інструментів розібрати, а потім знову правильно зібрати автокондиціонер дуже складно;
  • небезпека отруєння: у певних обставинах холодоагент розкладається, виділяючи токсичні речовини.

Перед тим, як промити автокондиціонер, працівник СТО відкачує з системи весь холодоагент, потім по черзі демонтує ресивер-осушувач, конденсор, випарник і компресор, підключає їх до промивального агрегату. Промивання проводиться в двох напрямках для максимально ефективної очистки. У деяких випадках промивка конденсора неможлива через щільно забиті брудом тонкі трубки, тоді його просто замінюють. Ресивер промиванню не підлягає в принципі, і його замінюють в будь-якому випадку. Потім вузли продувають азотом і повністю осушують вакуумуванням, замінюють ущільнювачі і фільтри, збирають кондиціонер та заправляють його маслом і холодоагентом.

Щоб оформити замовлення на промивальну станцію для автокондиціонерів, телефонуйте за вказаним у розділі контактів номером чи залишіть повідомлення на сайті, і ми зв'яжемось із вами найближчим часом, щоб уточнити всі важливі деталі, умови доставки та оплати. Дякуємо, що обираєте "Моторне ательє"!