Звертаємо увагу всіх підприємців, які перевищили або не перевищили свій дохід понад 1 млн грн. Якщо ж Ви хоч раз, колись перевищила 1 млн грн., Вам необхідно врахувати наслідки і встановити РРО або перейти на безготівкові розрахунки.

Дивіться відеоролик по цій темі за посиланням!

Отримання коштів на рахунок з платіжних карток або платіжних інтернет сервісів - подаківці прирівнюють до гоівкових розрахунків при яких потрібно надати чек, тобто, потрібно втсновлювати РРО вже з 1 серпня!

Якщо на сьогодні за перше порушення по РРО накладається штраф у розмірі 1 грн., То з 1 серпня 2020р. законом передбачено підвищення штрафів за РРО:

  • За перше порушення штраф 10% від суми операції, яка проведена без РРО.
  • За повторне порушення 50% від суми операції, яка проведена без РРО.

Згідно закону ст. 3 Закону про РРО, до операцій, які ПОТРІБНО ПРОВОДИТИ ЧЕРЕЗ РРО ВІДНОСЯТЬСЯ:

  • Оплата за готівку (з рук в руки).
  • Безготівкові оплата за допомогою платіжних карток, чеків, жетонів, платіжних систем.

Податківці у багатьох консультаціях наполягають, що обов'язково з РРО потрібно проводити  всі операції, що наведені в таблиці!

На сьогодні всім, хто не досяг 1 млн грн обороту до 01 квітня 2021р. - незалежно від форми оплат РРО застосовувати не потрібно. Але підприємці з деякими видами діяльності повинні застосовувати раніше ніж з 1 квітня 2021р. - незалежно від доходу за рік. Коли і хто застосовує РРО та з якого періоду, зазначено нижче:

До 01.01.2021 року РРО не застосовують ФОП 2-4 груп, крім тих, хто:

  1. Перевищив дохід в 1 млн. грн. в 2011-2019рр.
  2. Здійснює продаж, не залежно від 1 млн. грн.

З 01.01.2021 року РРО додатково застосовують ФОП 2-4 груп:

  1. Перевищив дохід в 1 млн. грн.
  2. Здійснює, не залежно від обсягу доходу такі види діяльності.

Всім іншим єдинникам потрібен РРО з 01.04.2021 року, крім 1 групи.

НЕ встановлювати РРО можна в тому випадку, якщо в подальшому будуть тільки безготівкові доходи (без отримання оплат на підприємницькі карти, (карткові рахунки), або на безготівковий рахунок підприємця з платіжних карток).

Для реєстрації касового апарату потрібен приблизно місяць, тому потрібно в липні вирішити як ви будете працювати з РРО чи без, щоб встигнути його поставити на облік в податковій.

І звертаємо увагу, як тільки буде встановлено РРО, то протягом найближчих півроку або рік. До вас обов'язково прийдуть з перевіркою проведення розрахункових операцій через РРО, оренди, наявності первинних документів і працівників. Це відразу включається в направлення на перевірку підприємця.

Не розібралися з темою РРО? Маєте питання, задайте їх нашим фахівцям на консультації, вони з радістю нададуть Вам відповідь!