Попереднє програмування - це обо'язкова умова використання РРО

Згідно п. 11 статті 3 Закону про РРО суб'єкти господарювання зобов'язані проводити розрахункові операції через РРО тільки з використанням режиму попереднього програмування:

  • найменування;
  • цін товарів (послуг);
  • та обліку їх кількості - не програмується.

Необхідно забезпечити належний облік кількості реалізованих товарів через РРО, тобто касир повинен забезпечити, щоб в чеку було відображено кількість товару, який був проданий покупцеві.

Якщо Вас цікавить ця тема, радимо переглянути відеоролик за посиланням!

Що таке фіскальний чек?

Фіскальний чек – розрахунковий документ, надрукований РРО при проведенні розрахунків за продані товари, послуги. Форма ФКЧ-1 приведена в Наказі МФУ від 21.01.2016 №13 Про затвердження Положення про форму та склад розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної з використанням КОРО (РК), форми №3ВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (РК).

Фіскальний чек - особлива форма чека, яка надається покупцеві за допомогою РРО.

Х-Отчет

Х-звіт - це денний звіт РРО без обнулення інформації пам'яті касового апарату, який дає можливість контролювати і звіряти наявну кількість грошей в РРО з проведеними документами.

Найчастіше його друкують тоді, коли відбувається зміна касирів, або на вимогу перевіряючих, щоб перевірити, чи відповідає сума, зазначена в Х-звіті, фактичній сумі в ящику РРО

Важливо: X-звіт може бути сформований ТІЛЬКИ до формування Z-звіту.

Z-Звіт - фіскальний звітний чек

Z-звіт - це денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті РРО.

Він використовується для оприбуткування готівки, прийнятої через РРО, а також для запобігання перевищення максимальної тривалості зміни і блокування РРО.

Округлення в Z-звіті

Згідно Постанови Правління НБУ від 15.03.2018 р № 25 в Z-звіті додані 2 рядки: Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до округлення » і « округлена знижка/округлена надбавка ».

У загальну суму Z-звіту вказуються суми після округлення.

«Службовий внесок» / «Службовий винос»

Внесення або видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо таке внесення чи видача не пов'язані із здійсненням розрахункових операцій (тобто НЕ ПОВ'ЯЗАНІ З ПОКУПКОЮ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ-ЦЕ СЛУЖБОВІ ОПЕРАЦІЇ.

З цим пунктом потрібно обов'язково ретельно розібратися! Рекомендуємо Вам звернутися до наших фахівців, і Ви не допустите помилок в майбутньому!

Роботу касира на РРО протягом дня можна розбити на три основних етапи:

Перший етап: підготовка до зміни.

Другий етап: операції протягом дня (зміни).

Третій етап: закінчення зміни.

Повернення покупцю

Повернення грошових коштів за товар, придбаний за готівкові кошти, повинен бути проведений тільки готівкою.

Для проведення операцій з повернення грошових коштів за товар покупець повинен пред'явити касиру (відповідальній особі):

  • Товар (який планує повернути);
  • Оригінал розрахункового документа (чек);
  • Оригінал документа, посвідчення особи (паспорт або водійські права).

Поломка РРО

При поломці РРО, можна використовувати:

  1. Книгу обліку розрахункових операцій (КОРО);
  2. Резервний РРО. 

Час роботи без основного РРО обмежена: не більше 7 робочих днів у разі відключення електроенергії або на період ремонту, якщо РРО вийшов з ладу.

Электронный фискальный чек

Це документ, створений Програмним РРО (далі ПРРО) в момент проведення розрахункової операції та зареєстрований фіскальним сервером контролюючого органу.

З 01.08.2020 р електронний розрахунковий документ отримає рівноцінні права з паперовим своїм аналогом.

Електронний фіскальний чек може бути відтворений на дисплеї РРО або дисплеї пристрою, на якому встановлений прро у вигляді QR-коду, з подальшим друком або відправкою на абонентський номер, електронну пошту.

Условия ведения Книги учета расчетных операций (КУРО)

Дозволяється працювати і без КОРО, за умови, що при первинній реєстрації РРО потрібно про це вказати в заяві №1-РРО.

Використовується КОРО, коли немає світла або зламався РРО.

Якщо КОРО немає, то розрахункові операції проводити не можна, потрібно зупинити реалізацію товарів (послуг), (п. 1 гл. 1 розд. ІІ Порядку № 547).

Не розібралися з темою РРО, радимо звернутися до наших фахівців за консультацією!