Лохина ще декілька років тому була маловідомою ягодою для більшості українців. Тепер же вона заполоняє вітчизняний ринок, складаючи конкуренцію чорниці, з якою її часто плутають. Зараз цю культуру вирощують майже в усіх регіонах України. В чому ж полягає її популярність серед аграріїв? По-перше, хороша врожайність - в середньому 1 т./га. З часом плодоношення зростає і може тривати до 50 років. Але варто бути уважними під час збирання врожаю. Щоб не пошкодити ягід, слід максимально акуратно зривати їх в "один дотик". По-друге, ціна самих плодів - близько 150-200 грн./кг., коли садженці лохини купити оптом обійдеться в 45 грн. за 50 шт. і більше, що робить її найдорожчою ягодою серед тих, які вирощують в нашій країні. По-третє, майже повна відсутність конкуренції, хоча це тимчасовий показник.

Але усе вищесказане - це переваги для виробників, а що ж отримує покупець, чому йому варто звернути увагу на лохину? Лохина неймовірно смачна і корисна ягода, яку найкраще вживати у свіжому вигляді, коли концентація вітамінів у ній найвища. В ягодах лохини містяться вітаміни А, С, Е, В, К, Р і РР, а також антиоксиданти, амінокислоти, флавоноїди, клітковина і мікроелементи (магній, кальцій, калій, фосфор, натрій, залізо). Зважаючи на це, лохина просто знахідка для людей зі слабкою імунною системою. А ще вона знижує рівень холестерину в крові, нормалізує обмін речовин, роботу серця і органів травлення, сприяє відновленню зору. Її регулярне вживання є також профілактикою атеросклерозу та гіпертонії. Лохина здатна підсилювати дію ліків для діабетиків, які знижують рівень цукру в крові. Ця ягода має властивість уповільнювати старіння нервових клітин і виводити з організму радіонукліди.

Ті, хто слідкують за своєю фігурою, можуть спокійно їсти ягоди лохини, адже їх калорійність всього 39 ккал./100 гр. Проте не варто зловживати, бо переїдання цією ягодою спричиняє запаморочення і нудоту. Ще одним мінусом вживання лохини є те, що надмірна кількість антиоксидантів у ній можуть погіршувати відновлення м'язів після фізичних навантажень, пригнічувати засвоєння цинку і  кальцію. У вагітних ягода здатна викликати алергію, тому її рекомендується їсти маленькими порціями. Годуючим матусям краще не вживати лохину, оскільки вона може викликати діатез у немовлят.

Якщо після прочитання статті ви надумали зайнятись розведенням лохини або вже займаєтесь цим і шукаєте нові сорти, то в нашій компанії консультанти допоможуть підібрати саджанці лохини за привабливими цінами. Розсада зарекомендувала себе високим урожаєм, стійкістю до хвороб, відмінними смаковими якостями ягід. Колекція саджанців регулярно оновлюється. Сума мінімального замовлення саджанців різних сортів - 200 грн. Купити ягоди лохини ви можете подзвонивши за номером, вказаним на сайті, або через корзину.