Щоб вирощувати лохину, не обов'язково бути фермером. Посадивши її на домашній ділянці по периметру, ви отримаєте чудовий живопліт, який щороку радуватиме вас смачними і корисними ягодами. Ця рослина дика і раніше росла зазвичай в лісах. У наших садках її окультерений різновид з'явився не так давно - всього лиш 100 років тому, проте полюбився багатьом через свій багатий вітамінами врожай. Якщо і ви хочете поселити у себе на городі садженці лохини ціна на них досить демократична: 55-60 грн. за один кущик, якщо брати оптом, то дешевше - 45 грн. за 50 шт. і більше. Але як же їх правильно обрати? Ми підібрали для вас 13 сортів лохини, які придатні для вирощування в Україні, та обов'язково вам сподобаються.

 • Ріка (Reka) - новозеландський врожайний сорт. На території Європи вирощується з 1990 року. Ягоди великі 17-19 мм. діаметром. М'якоть соковита, кисло-солодка. Кущ прямостоячий висотою 1,7-2 м., вимагає уваги до формування крони шляхом обрізки. На 4 рік після посадки і далі дає стабільно 8-10 кг. ягід, що дозрівають до середини липня. Сорт імунний, відрізняється дуже високою морозостійкість.

 

 • Ерлі Блу (Early Blue) - дає врожай, коли інші сорти лохини ще стоять із зеленими ягодами. Потребує кислих грунтів і відкритих сонячних місць. Ягоди поступово дозрівають і урожай збирається поетапно. Рослина середньоросла 1,2-1,8 м. Кущі старіші 8 років стабільно приносять 6-8 кг. ранніх ягід.

 

 • Бригіта Блу - невисокий напівчагарник. Починає дозрівати з середини серпня. Не любить сухий грунт і сухе повітря. У спекотну погоду рослини вимагають рясного поливу. Один кущик зазвичай приносить від 4 до 6 кг плодів. Молоді пагони чутливі до осінніх морозів, тому рослини необхідно укривати на зиму. Віддає перевагу сонячній стороні.

 

 • Деніз Блю - середньостиглий сорт. Кущ злегка розкидистий, висотою 1,5-1,7 м. Декоративний сорт з блідо-рожевими квітками. Відрізняється загостреним, злегка пастельним листям. Ягода дозріває з середини липня. Урожай високий - до 7 кг. з куща. Добре зберігається.

 

 • Санрайз - ягоди великі, 16-20 мм діаметром. Рослина формує рідкісну розлогу крону висотою 1,2-1,8 м. Завдяки цьому сорт майже не вимагає обрізок. Дає урожай - 5-7 кг. з куща в 2-3 прийоми, починаючи з середини липня. Часто страждає від різких весняних заморозків.

 

 • Торо - кущ висотою 1,8-2 м. Ягоди дозрівають з початку серпня. Урожайність: до 10 кг/кущ. Витримує морози до -28°С.

 

 • Чандлер (Chandler) - новий сорт. Дуже довгий період дозрівання - від початку серпня до середини вересня. Кущ сильно розгалужений, досягає у висоту 1,5 м. Може бути використаний для прикраси внутрішнього дворика, маючи багато кремово-білих квітів навесні і темно-червоного листя восени. Ягоди дуже великі, більше 20 мм в діаметрі.

 

 • Елізабет (Elizabeth) - пізній сорт (друга декада серпня). Кущ сильнорослий 1,6-1,8 м. Пагони мають характерне червоне забарвлення, що є ознакою особливої високої зимостійкості. Ягоди дуже великі - 20-22 мм. у діаметрі.

 

 • Спартан (Spartan) - дозріває у липні-серпні. Середній урожай з куща 4,5-6 кг. Кущ висотою 1,5-2 м. Плоди великі (16-18 мм.) і добре транспортуються.

 

 • Норд Кантрі (North Country) - вирізняється високою морозостійкістю (до -40°С) і декоративними якостями. Придатний для вирощування в північних районах. Урожай регулярний, 1,2-2 кг. з куща. Ягоди достигають з середини липня. Кущ низькорослий - 0,7-0,9 м. Восени листя набуває інтенсивно-червоного кольору. Ягоди середньої величини (15 мм. в діаметрі).

 

 • Берклі (Berkley) - невибагливий, стійко переносить коливання температури (морози до -28°С). Добре підходить для живоплоту. Кущ розлогий, висотою 1,8-2,1 м. Ягоди дозрівають з другої декади серпня. Урожай: 4-8 кг. з куща. Погано переносить тривале зберігання і транспортування.

 

 • Чантіклер (Chanticleer Blueberry) - надранній сорт виведений у Сполучених Штатах. Ягоди середнього розміру від 15 до 18 мм. Рослина утворює розлогий кущ висотою 1,6 м. Щороку дає від 5-6 кг. ягід, які дозрівають з кінця червня до середини липня. Сорт чутливий до різких весняних заморозків і тривалих морозів у безсніжні зими. Має хорошу відновну здатність.

 

 • Дюк - виведений в США. Вважається одним з найбільш економічно значимих сортів.  Морозостійкість до -34°C. Кущі досягають висоти 1,3-1,8 м. і вимагають регулярного підрізування. Ягоди добре переносять транспортування і зберігання в замороженому вигляді, достигають з середини липня. В США підтвердили придатність цього сорту для механізованого збирання.

 

 З усього цього різноманіття ви можете обрати як один сорт, так і декілька. У нашій компанії консультанти допоможуть підібрати вам недорого саджанці лохини, що зарекомендували себе високим урожаєм, стійкістю до хвороб, відмінними смаковими якостями ягід. Колекція саджанців регулярно оновлюється посадковим матеріалом з елітних розсадників Польщі, Німеччини, Нідерландів. Сума мінімального замовлення розсади різних сортів - 200 грн. Купити саджанці лохини ви можете за номером телефону, вказаним на сайті, або через корзину.