Ще з дитинства нас приваблюють всякі дрібнички, що світяться. Вони асоціюються із казкою, від них віє таємничістю і магією. Але всі ці асоціації зникають з роками, коли дізнаєшся справжню причину сяйва тих предметів, які б, здавалось, не мали випромінювати світла (наприклад, зірки на стелі дитячої кімнати, чи футболка з принтом, що світиться). "Горінню" таких речей в темноті сприяє люмінофор - фосфоресцентний порошок, який здатен накопичувати світлову енергію,  а потім віддавати її вночі. Цей процес може тривати до 12 годин. У світлу пору доби надруковане фарбою зображення виглядає як звичайний малюнок, а в темряві починає світиться одним або декількома кольорами: зеленим, жовтим, фіолетовим, блакитним, помаранчевим, синім, червоним, рожевим. Таким чином можна отримати оригінальні принти або світлові предмети.

Люмінесцентні фарби наразі користуються великим попитом, в тому числі у виробників рекламного текстилю, футболок, рюкзаків та навіть тканинних масок зі світловідбиваючим малюнком. Проте разом з популярністю цих фарб зростає і кількість міфів навколо них. Спробуємо розібратись, що правда, а що - вигадка.

Міф 1. Фарби, що світяться, небезпечні для людини, адже в них містяться радіоактивні елементи, фосфор тощо

Перша винайдена фарба, що світилася, була зроблена на основі солей радіактивного радію. Пізніше з'явилися фарби на основі фосфору. Вони дуже красиво і яскраво світилися в темряві, але також були небезпечні для здоров'я. Сучасні фарби роблять на основі кристалів люмінофорів. Незважаючи на їх фосфоресцентний ефект, насправді вони не мають нічого спільного з фосфором. Вони не токсичні, не радіоактивні, гіпоалергенні. Люмінесцентні фарби мають сертифікати безпеки, тому не шкодять ні людям, ні тваринам чи рослинам.

Міф 2. Такі фарби швидко "перегорають" і після декількох підзарядок припиняють працювати

Якщо ви не користуєтесь річчю, наприклад, футболкою, яка постійно лежить у шафі, то вона просто розряджається. Досить її одягнути на прогулянку і світіння знову з'явиться. Також якщо предмети знаходяться в сутінках, рівень їх заряду зменшується. Справа в тому, що як тільки світла стає недостатньо, люмінофори починають світитися. Але людське око цього не помічає, а коли стає по-справжньому темно, світіння вже слабке і його не видно. Найяскравіше випромінювання відбувається при різкому переході зі світла в темряву.

Міф 3. Фарби, що світяться, складно заряджати, потрібне спеціальне обладнання і багато часу

Насправді нічого не потрібно. Люмінофори вбирають будь-яке світло - природне від сонця, або штучне від ліхтарика, ультрафіолетових ламп. Досить покласти предмет, пофарбований люмінесцентною фарбою, на підвіконня і хвилин через 20-40 він повністю зарядиться. Світіння триває до 12 годин: перші 40 хв. - максимально яскраве, потім воно іде на спад.

Міф 4. Фарби, що світяться - це дитяча забава, сфера їх застосування невелика

Звичайно дітям дуже подобаються фарби і предмети, що світяться. Але люмінесцентну фарбу можна використати для фарбування дисків автомобіля чи велосипеда, декору меблів чи стін будинку, розфарбувати нею одяг, зробити ефектний аксесуар тощо. Сфера застосування фарб, що світяться, обмежується лише вашою уявою.

Як бачимо люмінесцентні фарби не тільки безпечні для людини і навколишнього середовища, а ще й практичні та довговічні. Вироби, прикрашені ними - оригінальні й привертають увагу. Якщо ви бажаєте бути в тренді, то в інтернет-магазині «Обновочка» знайдете широкий вибір одягу і аксесуарів, прикрашених фарбами, що світяться. Дані вироби універсальні, прості в догляді, а також актуальні в якості подарунка рідним. Зробити замовлення можна за телефоном, вказаним у розділі контактів, або оформити покупку онлайн через корзину.