Оптичний рефлектометр - прилад для вимірювання параметрів волоконно-оптичних ліній передачі (ВОЛП).

Принцип роботи приладу заснований на аналізі відбитих оптичних імпульсів, випромінюваних рефлектометром в оптичне волокно. Вимірювання за допомогою оптичного рефлектометра засновані на явищі зворотного розсіювання світла в волокні і на відображенні світла від стрибків показника заломлення. Імпульси світла, поширюючись по лінії, відчувають відображення і загасання на неоднорідностях лінії і внаслідок поглинання в середовищі.

Оптичний імпульс вводиться в волокно через спрямований відгалужувач. Цей імпульс поширюється по волокну і послаблюється відповідно до коефіцієнта загасання волокна. Незначна частина оптичної потужності розсіюється, і в результаті назад розсіяне випромінювання через спрямований відгалужувач потрапляє на фотодетектор, перетворюється в електричний сигнал, посилюється, обробляється і результат виводиться на дисплей.

Вимірювання загасання за допомогою приладу рефлектометр засноване на припущенні, що коефіцієнт зворотного розсіювання є постійним для даного волокна, тобто в кожній точці волокна розсіюється назад однакову кількість оптичної потужності, але через загасання самого волокна на фотодіод рефлектометра потрапляє лінійно зменшується оптична потужність. Загасання волокна між точками 1 і 2 визначається як половина різниці між відповідними рівнями потужності P1 і P2: A = - (0.5) * (P1-P2) (dB) - множник -0,5 з'являється через те що світло пройшло подвійний шлях від джерела до пункту відображення і назад. У разі дефекту або стиків відбувається різке збільшення зворотного випромінювання і за часом цього випромінювання обчислюється точка дефекту, стику і обриву волокна.

Аналіз спотворених прийнятих імпульсів дозволяє визначити довжину волоконно-оптичної лінії, загасання сигналу в ній, включаючи втрати на з'єднувачах і коннекторах, відстані до місць неоднорідностей волокна, які можуть бути пов'язані з обривом або зміною його структури.

Сучасний оптичний рефлектометр забезпечує:

  • проведення тестування ВОЛЗ в автоматичному режимі (рефлектометр самостійно визначає оптимальні параметри для проведення вимірювань, аналізує отримані результати і представляє інформацію у вигляді рефлекторам і докладної таблиці);
  • визначення довжини оптичної лінії і відстаней до точок неоднорідностей оптичного волокна (зростки, точки комутації і т. п.);
  • розрахунок загасання в лінії, величини зворотних втрат і величини відбитого сигналу;
  • візуальне визначення пошкоджень ВОЛЗ;
  • динамічний діапазон 35-45 дБ (дальність дії рефлектометра до ~ 300 км.);
  • висновок на екран, зберігання у внутрішній пам'яті та передачу на зовнішній носій результатів вимірювання і тестування для подальшого аналізу;
  • формування в електронному вигляді акту випробувань оптичного кабелю.

Оптичний рефлектометр може бути виконаний у вигляді:

  1. самостійного пристрою
  2. приставки (плати) для комп'ютера, ноутбука або мобільних пристроїв на базі Android і iO

ТОВ "Харківенергоприлад" є провідним виробником високовольтного випробувального та вимірювального обладнання, в тому числі пересувних електротехнічних, кабельних і перевірочних лабораторій на території СНД. Ми маємо 25 представництв в різних країнах, що свідчить про високу якість виробництва техніки. Ми готові забезпечити кожного своїм обладнанням для того, щоб всі відчували себе в безпеці і не мали проблем з електропроводкою.