Пшениця - одна з перших зернових культур, яку людство змогло культивувати. Для України вона вже протягом багатьох років є лідером за посівними площами та головним експортним продуктом. Із пшениці виготовляють дуже значущий для українського народу продукт - хліб, тому її значення в нашій країні важко переоцінити. Як розпізнати кращі сорти озимої пшениці - дізнаємось у цій статті!

Порівняно з іншими зерновими культурами озима пшениця відзначається найбільшою кількістю білка, що в деяких випадках досягає 15% (залежно від технології виробництва та сорту). Щодо сортів, то їх у 2019 році аграріям запропонували близько 400 варіантів іноземної та вітчизняної селекції, проте більше половини посівних площ займає всього 15 сортів.

Важливо, що вибір певного сорту залежить від багатьох факторів, зокрема, визначальним показником є розмір господарства. Проте ми вивели топ-5 найкращих сорти насіння озимої пшениці, що підходять як для маленьких господарств (посівна площа до 1 тис. га) так і для господарств з площею понад 5 тис. га.

СМУГЛЯНКА - сорт високоінтенсивного типу, характеризується високою врожайністю, хорошою зимостійкістю, високою стійкістю до осипання, вилягання  та хвороб. Даний сорт багатий на вміст
сирої клейковини на 29-33%, білка на 13-14%.

НАСНАГА - сорт універсального типу, що має високий генетичний потенціал врожайності 10т/ га і більше, має хорошу витривалість до несприятливих кліматичних умов. Сорт витривалий до ураження основними грибними захворюваннями (бурої іржі, жовтої іржі, борошнистої роси). Вміст сирої клейковини - 28,3-30,2%, білка 14-14,4%.

ЛІРА ОДЕСЬКА - вирізняється великим, добре озерненим колосом (64-72 зерен) з хорошою кущистістю. Особливістю даного  сорту є високий потенціал продуктивності поєднаний з витривалістю до зовнішніх чинників. Вміст сирої клейковини - 29, 5-33%, білка - 14,2-14,4%.

ФАВОРИТКА - це середньостебельний сорт, що є невибагливим до умов вирощування, проте для того щоб отримати великий урожай, потребує надійного захисту від хвороб та шкідників. Максимальний урожай сорту  становить 107,2 ц/га. Вміст сирої клейковини - 26- 30%, білка - 12-13%.

НОВОСМУГЛЯНКА - сорт, що вирощується у степовій, лісостеповій та поліській зонах України. На високому фоні мінерального живлення забезпечує рекордні врожаї. Відмінно зарекомендував себе у борошномельній та хлібопекарській промисловості, адже вміст сирої клековини в ньому становить 28-30%, а вміст білка - 14-14%.

Високими показниками врожайності згаданих вище сортів славиться Елітно-насінницьке господарство "МТД". Окрім сортів пшениці у нашому асортименті представлені наступні культури : озимий ячмінь, ярий ячмінь, горох та соя.

Зацікавила наша пропозиція? Тоді здійсніть замовлення просто зараз! Чудовим бонусом для вас стануть знижки, за умови замовлення від 50 тонн. Приймаємо замовлення по всій Україні. Сподіваємось на довготривалу співпрацю з вами!