Церква- місце, де можна усамітнитись та поговорити з Богом. Але ні для кого не секрет, що це також і осередок неймовірної творчості та мистецького потенціалу. Це стосується як і зовнішнього архітектурного оздоблення, так і внтурішніх різноманітних атрибутів, які заворожують як тільки ти переступаєш поріг церкви. На жаль, в історії нашої країни існує сторінка довгого тоталітарного панування та державного атеїзму, коли вся релігійна активність, разом з мистецтвом була під забороною. Проте, це позаду і зараз ми можемо спостерігати період нового розвитку і навіть розквіту українського релігійного мистецтва.

Одним з таких видів сакрального мистецтва з давніх давен є кіот - спеціальне обрамлення ікони, що захищає її від зовнішніх факторів, пилу, бруду. Слово кіот в перекладі з грецької означає ящик, ковчег. Також за допомогою кіота для священного образу створюється спеціальний мікроклімат, який створює комфортні умови та запобігає його псуванню. У деяких випадках як додатковий захист використовують скло, коли мова йде про особливо цінні ікони. Крім цих важливих захисних функцій кіот має ще одну, не менш значиму - радувати око того, хто на нього дивиться. Звичайно, він може бути і зовсім простим, без різноманітних прикрас, але зазвичай майстри вкладають всю душу в створення цього елементу ікони і це викликає захват і повагу до людини, яка змогла таке зробити.

Якщо повернутись до історії, то кіоти для ікон з'явились не одразу з виникненням останніх, а лише в середині IX століття , коли було богословськи оформлено іконошанування, з того часу кіот стає невід'ємною частиною ікони. Залежно від того де розташована ікона обрамлення виготовляють підлоговими або настінними. Ще одним видом, що поширений в наших храмах є переносний кіот, який має вигляд шафки і може розміщуватись на аналої, також такий вид використовується під час різноманітних релігійних процесій. Підлоговий кіот зазвичай масивний, прикрашений різноманітним різьбленням, колонами, орнаментом. Настінний в той час, може бути менший, але точно не поступається в красі оформлення підлоговому.

Не менш важкою і кропіткою творчою роботою є реставрація кіота, адже дерев'яні вироби мають схильність з часом псуватись. Цей складний та трудомісткий процес потребує великого досвіду та спеціальних навичок. При неможливості реставрації якоїсь деталі, необхідно виготовити точну її копію. Якщо присутні значні пошкодження проводиться посилення конструкції. Без талановитого майстра своєї справи тут не обійтись. В нашій компанії працюють саме такі професіонали, які повністю віддаються процесу і як наслідок робота виходить бездоганною.