Боротьба із гризунами та іншими шкідниками - одна з найактуальніших проблем, яка супроводжує нас все життя. Ці шкідники не тільки знищують запаси зернових, а й переносять такі небезпечні для людини інфекційні захворювання, як : чума, туляремія, лейшманіози, туберкульоз, лептоспіроз та ін.  Середовищем перебування гризунів найчастіше виступають складські приміщення та харчові підприємства. Щоб назавжди позбутися від небажаних гостей, вдаються до дератизації. Що ж являє собою дератизація на харчових підприємствах та наскільки вона ефективна - тема нашої статті.

Дератизація являє собою комплекс санітарно-епідеміологічних та організаційних заходів, що спрямовані на зменшення чисельності гризунів. За допомогою даного методу, а також здійснення дезінсекції вдається не лише усунути вогнище інфекції, а й безпосередньо джерело зараження. Отож, дератизація сама по собі включає наступні методи боротьби: хімічний, фізичний, біологічний. Для чіткого розуміння розглянемо кожен з них детальніше.

Фізичний або механічний метод. Знищення гризунів механічним методом використовували ще з давніх-давен наші бабусі та дідусі - для боротьби з мишами і щурами застосовувались різноманітні мишоловки. На зміну старим мишоловкам прийшли сучасні відлякувачі та капкани, конструкція яких розроблена з урахуванням можливостей сучасних технологій і матеріалів і являє собою ефективний механізм. До переваг такого способу можна віднести безпеку для людей, через відсутність в процесі виробництва токсичних речовин. Однак механічний метод мало підходить для обробки харчових складів, магазинів і інших харчових об'єктів.

Біологічний метод. Даний метод вважається найбезпечнішим, він заснований на використанні в якості "зброї" інших тварин, а саме котів. Встановлено - спритний кіт може зловити протягом ночі до десятка мишей, і, це буває набагато ефективніше, ніж всі інші хитрощі. Такий спосіб є і безпечним і дуже ефективним, однак в умовах харчових підприємств - не дуже доцільний.

Хімічний метод. Даний метод є найпоширенішим та найефективнішим. Він передбачає застосування добре відомих нам отруйних приманок із продуктів, привабливих для гризунів, змішаних з отруйними речовинами. Ви можете купити таку отруту або ж приготувати її самі (напр. 100 г борошна, 10 г цукру, 5 г ратициду — зоокумарину, ратиндану тощо). Застосовують також зернову і хлібну приманку, яка містить фосфід цинку чи крисид. Принади, що містять бактерії, заборонено застосовувати на об’єктах харчування, на продовольчих складах, у дитячих і лікувальних закладах.

Підводячи підсумки, можна сказати, що найефективнішим методом є хімічний. Однак самостійно застосовувати його не рекомендуємо тому що, не якісна обробка або не компетентний в таких справах спеціаліст може нашкодити не тільки здоров’ю замовників такої обробки, а й своєму також. Саме тому рекомендуємо звернутись до спеціалістів компанії "Крес". Ми здійснимо усі необхідні заходи для боротьби з гризунами. Крім того ми надаємо послуги дезінфекції, дезінсекції, фумігації та інші послуги.

Не зволікайте! Довірте боротьбу із гризунами нам! Усі деталі дізнаєтесь за телефоном вказаним на сайті. Завжди раді вам допомогти!