Кожен з нас хоче бути захищеним. Відчуття безпеки тепер на першому місці. А якщо ви володієте приватною територією, то питання безпеки ставиться все частіше. Одним з найнадійніших засобів є огорожа з колючого дроту. Наша уява відразу малює невеселі картини, проте компанія "Кайман" хоче переконати вас у зворотньому.
Паркан з колючого дроту - це ефективне загородження, що перешкоджає проникненню на територію непроханих гостей. Навіть додавання «колючки» над прольотами забору допоможе домогтися необхідного ефекту. Ні один злодюжка не захоче стати спійманим в чіпкі шипи такий дроту, не кажучи вже про нетактовних сусідів або цікавих перехожих. Класична модель колючого дроту була розроблена ще в кінці позаминулого століття. Цей вид додаткового загороджувального бар'єру проводиться з однієї або двох жив міцної сталевого дроту, на яку встановлені у великій кількості через певну відстань шматки цього ж матеріалу невеликої довжини, які і грають роль шипів.
Протягом багатьох років колючий дріт стоїть на сторожі об'єктів, де потрібна надійна охорона від проникнення. Цей елемент огорожі вперше почав застосовуватися в кінці 19-го століття як огорожі пасовищ для худоби. Однак по закінченню багатьох років вона стала широко застосовуватися для охорони військових об'єктів, а також для укріплень споруд і будівель оборонного характеру.

На сьогоднішній день існують такі види колючого дроту:

  • класичний колючий дріт;
  • колюча стрічка;
  • армована колюча стрічка або просто Егоза.


Класичний колючий дріт - один з популярних видів колючого загородження. Вона має в основі оцинкований дріт перетином трохи менше 3 мм. «Колючки» на ній утворюють скручені по всій довжині сталеві відрізки, що вони можуть бути подвійними або одинарними. Нитка може бути однорідною і рифленою.

 

 


Колюча стрічка являє собою намотане навколо дротяного каркаса смугове залізо. Замість шипів тут використовуються гострі відрізки. Такий варіант колючки може бути намотаний навколо центральної нитки, створюючи непрохідний «тунель» з вістрями, так у вигляді плоскої спіралі. Об’ємна спіральна огорожа отримала назву «спіраль Бруно». Її плюс в тому, що розташовувати колючку можна як по всьому паркану або тільки його верхній частині, так і просто по землі.

 

Армована колюча стрічка - це сталевий дріт з дуже гострими краями. По всій скрутці профіль неоднорідний. Закріплювати армовану колючку можна різними способами, починаючи від стрічкового і закінчуючи окремо нарізаними і скрученими шипами для верхньої частини паркану.

 

 

 


Основною перевагою  огорожі з колючого дроту є, звичайно, відмінна захисна властивість, проте існує ще кілька плюсів:

  • у оцинкованих варіантів високий термін експлуатації (близько 20 років);
  • монтаж колючого дроту на паркан реально здійснити своїми руками;
  • цей матеріал можна встановлювати і на бетонному паркані, і на дерев’яному або металевому;
  • порівняно невелика вартість;
  • встановити стрічку з шипами можна на вже наявне загородження;
  • такий паркан буде максимально світло- і повітропроникним.


Звичайно, при монтажі колючої стрічки вам доведеться використовувати захисні рукавички і досить міцну спецівку. Ризик пошкодити руки або інші частини тіла такою ниткою дуже високий, рани залишаються дуже неприємні і «болючих». Варто відзначити, що монтаж колючого дроту є досить простою процедурою, так як досить просто розгорнути її з котушки і зміцнити нагорі огорожі. Багато фахівців в області охоронних систем і устаткування відзначають високу ефективність колючого дроту, оскільки навіть якщо зловмисник зможе пролізти через неї, то серйозність отриманих травм не дозволить йому здійснити задумані дії в повній мірі. По міцності колючий дріт є досить стійким пристосуванням з огляду на те, що її пошкодження в одному місці зовсім не призводить до погіршення її ефективності. Конструкція колючого дроту, яка виробляється і застосовується сьогодні, не відрізняється від конструкції і параметрів «колючого» бар'єру, виробленого кілька десятків років тому.
Зверніть увагу! Крім усього описаного є можливість проведення електричного струму по колючці на паркані. Але робити це потрібно з обережністю, обов’язково повідомляючи оточуючих про таку систему з допомогою попереджувальної таблички.

Якщо паркан з колючого дроту найкращий варіант для захисту вашої території, на сайті ви зможете підібрати підходящий для себе варіант.