Плануєте будівництво льоху?Тоді вам потрібно подбати про його надійне перекриття. Адже саме від правильно підібраних матеріалів залежить те чи зберігатиметься необхідна температура всередині самого льоху. В якості матеріалу застосовується плита перекриття для льоху. Як правильно збудувати та перекрити льох - поговоримо у цій статті.  

Для перекриття льоху використовується спеціальна монолітна плита, яка виготовляється з каркаса та арматури і бетону. Процес будівництва проходить у декілька обов'язкових етапів, які вимагають послідовності.

 

На першому етапі відбувається розробка проекту.Проект розробляється з урахуванням місця розташування споруди.Рекомендуємо вибирати місце далеко від дерев і від місць скупчення вологи. І ще одна порада: якщо ви побудуєте стіну з вхідними дверима «обличчям» на північ, в погребі завжди буде трохи прохолодно. 

2-ий етап  - Котлован. Тепер приступаємо до риття котловану. Тут слід врахувати, що:

Фундамент повинен бути заглиблений як мінімум на 0,3 м від поверхні грунту; Котлован повинен займати більшу площу, ніж передбачувана площа льоху;Грунт може обсипатися зі стінок котловану, тому краще зробити їх під нахилом або спорудити опалубку.

3-ій етапБудівництво фундаменту. Для початку заливаються фундаментні стовпи, для яких слід укласти тонкий шар бетону (на 10 см). Після його висихання роблять опалубку для стовпів і заливають бетоном В15. Коли фундаментні стовпчики готові, простір між ними засипають піском, ретельно його утрамбовуючи.

4-ий етап - Зведення стін. Зверніть увагу: арматура стін буде з'єднуватися з арматурою стелі, тому при заливці бетоном стін, залишайте вільними кінці прутів. Бетон застигає приблизно місяць. Після закінчення цього терміну, можна прибирати опалубку і приступати до подальших робіт.

5-ий етап - Сходи і підлога. Роботи по установці сходів та підлоги здійснюються у наступній послідовності:

  • Робимо основу для сходів;
  • Споруджуємо опалубку;
  • Заливаємо бетоном марки В20;
  • Облицьовуємо сходи каменем.

6-ий етап - Перекриття льоху. Один з найважчих і відповідальних моментів. Як згадувалось вище, для перекриття застосовується монолітна плита. Як і попередній, даний етап включає в себе певну послідовність дій: Встановлюємо лісу для підтримки опалубки  - Заливка опалубки - Встановлення арматури - Скріплення арматури перекриття з арматурою стін - Заливка перекриття бетоном - Чекаємо застигання бетону (в залежності від погодних умов близько місяця).

З нашими практичними порадами та рекомендаціями ви зможете навіть самотужки збудувати та перекрити льох. А усі необхідні матеріали для роботи рекомендуємо придбати у компанії ТОВ «Торговий Дім" Слобожанський комбінат будівельних Матеріалів. Ми виготовляємо плити перекриттів каналів, сходові марші, перемички залізобетонні, фундаментні балки, плити стрічкових фундаментів, вироби з бетону та залізобетону та багато інших виробів. 

Для здійснення замовлення скористайтесь кошиком або зв'яжіться з нашими менеджерами-консультантами за контактним номером, вказаним на сайті. Приймаємо замовлення по всій Україні. Чекаємо на ваш дзвінок!