Евакуація автомобілів, як думає більшість, відбувається не лише при відправленні автомобіля на штрафний майданчик, є багато випадків, де вона може знадобитись, зокрема:

- під час ДТП;

- якщо сталась така поломка, за якої автомобіль не може рухатись далі;

- при несприятливих погодніх умовах;

- при перевезенні нових автомоблів.

Якщо це стосується легкових автомобілів, то процедура зазвичай відбувається швидко і без особливих проблем. Проте у такі неприємні ситуації потрапляють не тільки легковики, а й вантажівки та автобуси. У таких випадках на допомогу вирушає вантажний евакуатор. Послуги вантажного, з краном-маніпулятором а також звичайного евакуатора надає служба Евакуатор Умань, яка працює цілодобово і допоможе у будь-якій критичній ситуації.Вантажний евакуатор - спецтехніка для евакуації, яка є більш потужною, ніж та, що використовується для евакуації легкових автомобілів. Для невеликих вантажівок ще може підійти звичайна техніка з високою платформою, а якщо машина габаритна та важка, впорається тут тільки вантажний евакуатор.

В нашій країні такий атрибут для сфери вантажних перевезень просто необхідний. На це впливає декілька факторів. По-перше, зазвичай перевізники купують для своїх компаній вживані автомобілі, поломки для яких є звичним явищем. Другий фактор, це звичайно ж наші дороги, на яких ноги можна пошкодити, що вже говорити про машину. І якщо в таких випадках для великих транспортних фірм відправити на місце поломки іншу вантажівку для того, щоб перекласти вантаж це просте завдання, то приватні перевізники змушені викликати евакуатор.

Вантажні евакуатори мають в своїй конструкції особливості, які дозволяють доставити машинку до СТО і при цьому не посилити поломку. До цих особливостей відносяться:

- потужний двигун тягача, що дозволяє транспортувати велику вагу;

- посилені підвіска та шасі;

- маніпулятор або лебідка для полегшення погрузки автомобіля.

Найбільш поширений спосіб транспортування вантажних автомобілів це перевезення на жорсткому зчепленні. Такий спосіб дозволяє не розвантажувати автомобіль, що є безумовним плюсом. Проте застосувати такий спосіб можна не завжди. Якщо автомобіль з автоматичною трансмісією або пошкоджена передня чи задня підвіска, варто скористатись іншим способом.


Звичайний евакуатор не зможе впоратись з машиною, в якій пошкоджений двигун чи життєвоважливі органи, так як машина не зможе сама заїхати на платформу. У цьому випадку доведеться використовувати маніпулятор. В такій ситуації евакуатор під'їжджає ззаду і піднімає задню частинку кузова, при тому що вантажівка має бути розвантажена.

Такими способами можна скористатись коли поломка дозволяє частково помістити вантажівку на евакуатор, у багатьох випадках доводиться все ж повністю поміщати машину на платформу.

Отже, дана спецтехніка для українських вантажних перевезень це необхідність, і вантажний евакуатор цілодобово має бути доступним для кожного перевізника щоб можна було вийти навіть з критичної ситуації.