Евакуатор став звичною справою в житті автомобілістів і зараз його можна без проблем викликати в будь-який куточок світу. Якщо Ви потрапили в біду, Евакуатор Умань працює цілодобово і має в своєму арсеналі евакуатори на 5, 12 тонн, а також евакуатор з краном-маніпулятором.

Отже, повернемось на століття назад. Перший автомобіль було сконструйовано у 1886 році, а в 1888 почався перший випуск автомобілів. 10 років після цього люди жили без ДТП, поки у 1896 році в Лондоні таксист не наїхав на людину. Як транспортували машину з місця трагедії невідомо, але це напевно стало передумовою створення евакуатора.У 1916 році "Форд" професора Джона Уайтлі з міста Чаттануга, штат Техас після невеликої аварії затряг у річці. На допомогу професор покликав свого учня автомеханіка Ернеста Холмса. Той, заручившись підтримкою 8 помічників, з великими зусиллями, голими руками витягнув машину з річки. Тоді і прийшла в голову автомехінка ідея - сконструювати такий прилад, який допомагав би в неприємних ситуаціях. Першою спробою було приєднання до вантажівки " Кадилак" саморобної лебідки. Проте, спроба провалилась, прорахунки в стійкості призвели до того, що машина перевернулась. Але винахідник не зупинився, удосконаливши свій виріб додатковим обладнанням для рівноваги та краном. Все це дало відмінний результат і винахід повністю справився з своїм завданням.

У 1916 році Холмс запатентував свій винахід, а через деякий час створив свою компанію з виготовлення евакуаторів. Перший же його виріб знаходиться зараз в музеї міста Чаттануга в штаті Техас.

Тепер перейдемо до різновидів евакуаторів. Якщо говорити в загальному, то всі евакуатори залежно від своєї вантажопідйомності поділяються на вантажні та легкові. Детальніше вирізняють такі види евакуаторів:

1. Евакуатор з лебідкою. Оснащений висувними нахиленими апарелями. Завантаження автомобіля здійснюється за допомогою лебідки.

2. Евакуатор з маніпулятором. Вирізняються універсальністю, адже у них є платформа та кран, що дозволяє швидко виконувати погрузку автомобіля.

3. Евакуатор з частковою погрузкою.Такий евакуатор використовують тоді, коли в автомобіля немає заблокованих колес і він може зберігати контакт з дорогою. Одна колісна база кріпиться до евакуатора, інша залишається на дорозі.

4.Евакуатор із здвижною платформою. Вирізняється наявністю платформи, яка не є статичною, а може рухатись, що дозволяє більш дбайливо виконувати завантаження.

5. Евакуатор вантажний. Призначений для евакуації вантажівок, автобусів і іншого крупногабаритного транспорту.

Виклик евакуатора може врятувати Вас в критичній ситуації. Тому цей винахід дуже важливий для людства і варто знати його історію.