Для того, щоб дим з опалювальної печі чи котла не наповнював приміщення, варто подбати про надійну установку димовивідної системи. В якості такої системи найчастіше використовують димар з нержавіючої сталі сендвіч. Його установка вимагає не тільки знань теорії, але й практичних вмінь. У цій статті пропонуємо дізнатись про те, яку установку обрати для димоходу сендвіч у приватному будинку.

Схеми розміщення димовивідної системи. Насамперед, варто визначитись із варіантом розміщення димоходу. При його виборі зазвичай розглядають дві основні схеми: внутрішня установка, яка проходить через стельове перекриття і покрівлю, і зовнішня, з проходом через стіну і монтажем на зовнішній стороні стіни будинку.

Внутрішня установка вважається найчастіше використовуваною, адже вона практично унеможливлює утворення конденсату. Такий варіант застосовують, наприклад, щоб установити димар для лазні, адже є можливість встановити початковий відрізок труби (до врізки в сендвіч-конструкції),бак для підігріву води або ж сітчасту секцію для укладання кам’янки.

Варто пам'ятати, що між котлом чи піччю і димоходом типу сендвіч повинна бути встановлена проміжна секція, яка не має термоізоляційного шару. Така секція здійснюється за допомогою шибера, це дозволяє регулювати рівень тепла, яке відводиться в димохід.

Внутрішня схема має й деякі недоліки, одним з яких є - досить трудомісткі і складні технологічні процеси організації проходки труби через перекриття і особливо — через покрівлю. До того ж такий димар важко назвати компактним, адже він займає значну частину приміщення.

Зовнішня установка димоходу монтується уздовж зовнішньої стіни. Це значно спрощує монтажні роботи – потрібно всього лише один прохід через стіну. Елементи кріпляться за допомогою опорних площадок і кронштейнів. В приміщенні залишається більше вільного місця, мінімізуються ризики випадкового загоряння або отруєння чадним газом.

До мінусів такої установки можна віднести: труба сендвіч більш схильна до негативного впливу факторів навколишнього середовища;є можливість утворення конденсату; не привабливий зовнішній вигляд будівлі.

Отже, тепер вибір за вами. Адже кожна з цих схем має свої плюси та мінуси. Яку б установку ви не вибрали, виконати самостійний монтаж сендвіч димоходу не так легко, як може здатися на перший погляд. Цей захід вимагає стійких навичок, дотримання правил техніки безпеки, особливо при роботі на висоті. Саме тому, рекомендуємо довірити роботу професіоналам компанії "Комінвент". Ми подбаємо про якісне та швидке обслуговування. Крім того у нас ви можете придбати самі димоходи.

Детальніше ознайомитись із нашими послугами та товарами можна на сайті компанії. Ми завжди раді співпрацювати з вами!