Хто працює у сфері нафтопродуктів, той знає, що часто доводить виконувати операції по зливу, перекачці або наливу продукту. У цих технологічних процесах дуже важливо правильне устаткування, яким вони виконуються. Раніше це робили за допомогою звичайних шлангів, але зважаючи на специфіку продукту, вони дуже швидко зношувались і ставали непридатними. Тепер для цього використовують спеціальні маслобензостійкі шланги, які виготовлені з сучасних матеріалів і здатні витримати агресивний вплив топлива та інших рідин на нафтовій основі. Якісні та надійні шланги для нафтопродуктів Ви можете придбати в компанії Тубес Інтернешнл, яка є лідером у цій сфері і постачає продукцію з сертифікатами якості за доступною ціною.Отже, які особливості є у шлангів, що призначені для нафтопродуктів, давайте дізнаємось детальніше.

Стандартні рукава для перекачування нафтопродуктів виготовляють з міцної гуми. Головною вимогою до матеріалу є те, що гума не вступає в реакцію з ароматичними вуглеводнями. Також такі рукава мають текстильний каркас.

Іншим дуже важливими моментом для устаткування такого типу є відповідність нормам електробезпеки, адже в процесі транспортування нафтопродуктів виникає ризик накопичення статичної електрики. Для цього конструкцію шлангів чи рукавів забезпечують спецільними антистатичними елементами або ж електропровідною гумою, яка забезпечує відведення зарядів.

Матеріали і покриття, з яких виготволене устаткування ніяким чином не мають впливати на якісні характеристики продукту, що транспортують.  Інциденти, коли з гуми вимиваються речовини, що впливають на якість продукту прослідковуються тільки на початковому етапі експлуатації шлангу. 

Ще однією важливою умовою є забезпечення герметичності системи транспортування, тому необхідно забезпечити її надійними приєднувальними пристроями. При цьому вони мають бути безпечними, аби при ударі не могло виникнути іскри.

Перед покупкою маслобензостійкого шлангу, важливо ознайомитись з його технічними характеристиками чи відповідають вони показникам тиску, при яких він буде використовуватись, адже різні моделі рукавів розраховані на різні показники тиску.

Зазвичай популярні марки маслобензостійких шлангів мають такі харктеристики:

- мають внутрішню спіраль, що виготовлена з оцинкованої сталі;

- внутрішнє покриття з нафтостійкого поліпропілену;

- зовнішня спіраль також з оцинкованої сталі;

- зовнішнє покриття, виготовлене з поліестеру.

Крім нафтопереробної сфери, шланг для нафтопродуктів активно застовується ще також в хімічній промисловості та в сфері транспорту.