Щоб забезпечити своє виробництво або побутові потреби водопостачання, необхідне спеціальне обладнання. Серед широкого асортименту різноманітних насосів, вихрові посідають лідируючі за популярністю місця завдяки своїм технічним характеристикам. Якщо Вам необхідне якісне та надійне насосне обладнання, компанія "Партнер-Дніпро" може запропонувати Вам товари з відповідними сертифікатами якості, відмінний сервіс та швидку доставку, а також гнучку систему знижок для своїх постійних клієнтів. Обравши нас, Ви обираєте якість.Отже, давайте краще познайомимось з особливостями та принципом дії вихрового насоса. Основною деталлю насоса є колесо, яке встановлено в циліндричному корпусі і обертається.  До колеса кріпляться лопатки, які мають бути розташовані в похилому або радіальному положенні. Торцеві зазори в циліндричному корпусі мінімально зменшені. Водне середовище спочатку всмоктується через вхідний отвір, переміщається всередину насоса і під напором викидається з вихідного отвору. Насоси вихрового типу можуть створювати у 7 разів більший тиск. Також вихрові насоси можуть працювати не лише з водою, а й з газово-водною сумішшю.

Ознайомившись з будовою та принципом дії, можна визначити переваги та недоліки даного типу насосу. Почнемо з переваг:

1. Простота конструкції та невелика вага;

2. При багаторазовому контакті між рідиною та робочим колесом досягаються більш сильні напори ніж у відцентрових насосах;

3. Створює тиск не тільки при роботі з водою, а й з газорідинними сумішами;

4. Мають самовсмоктуючу здатність;

Отже, можна зробити висновок , що переваг у цього типу насосного обладнання багато і вони є значними. А тепер давайте розберемось що ж з недоліками:

1. Невисокий рівень ККД (коефіцієнт корисної дії) (25-50%), тому агрегат використовується неекономно;

2. Швидке псування деталей насоса, якщо він працює з рідиною, у якій є тверді частинки;

3. Також не підходить водне середовище з високим рівнем в’язкості.

Ми з’ясували основні переваги та недоліки даного типу обладнання. Такі його харакетристики найбільше підходять для застосування у наступних сферах:

- хімічне виробництво, де необхідна робота з лугами, кислотами та іншими агресивними речовинами. Тут необхідна невелика подача та високий напір, що ідеально виконує саме вихровий насос;

- для промислового виробництва, де необхідна подача рідини, що насичена газами;

- при перекачуванні бензину, спирту, ефіру та інших легколетучих речовин;

- широко застосовується на насосних станціях для подачі води у сільському господарстві.