Літо завжди асоціюється у нашій уяві з соковитими солодкими ягодами. Це незамінний продукт в раціоні людини і одна з причин хорошого настрою.

І не є дивним, що селекціонери кожного разу прагнуть вивести якийсь новий сорт, який би здивував нас не тільки смаком, а й своїм зовнішнім виглядом. Адже всім нам хочеться, щоб ягоди у нашому садку росли великими, смачними, соковитими, а самі кущі, на яких вони ростуть - не колючими, невибагливими у догляді, зимостійкими. Купити саджанці ожиномалини досить легко в ынтернеты.

Гібриди ожиномалини перейняли від двох ягід все найкраще: від ожини - високу врожайність (до 9 кг з дорослого куща!), абсолютну невибагливість до якості грунту і догляду за собою, а від малини успадкував відмінну зимостійкість і відносно безколючкове стебело. Ягоди ожиномалини досить великого розміру - 4 см, кисло-солодкі і багаті на поживні речовини. Ожиномалина має властивість плодоносити до самих заморозків, може рости на одному місці до 10-15 років, з легкістю уникаючи атак шкідників і хвороб і при цьому не «розповзаючись» по саду.

Незважаючи на те, що ожиномалина досить невибаглива у вирощуванні та догляді, все-таки існують рекомендації, завдяки яким можна зібрати максимальний урожай ягід.

Навесні (кінець квітня - початок травня) землю навколо куща покрийте картоном, а зверху присипте сумішшю з тирси, золи та сухого коров'яка. Добриво підживить рослину, а картон не дасть прорватися бур'янам.

У дорослих кущів максимально велика кількість ягід, тому вони можуть не витримати власної ваги. Тому необхідно подбати про додаткову опору. Ви можете зробити її на подобу виноградної: одноплощинну, висотою 2-3 метра, з 5 рядами дроту або товстої волосіні між опорами. До верхніх рядів такої шпалери кріпляться плодоносні гілки, інші - до нижніх.

Влітку ожиномалина випускає гілочки заміщення. Коли вони стануть довжиною у 2-3 метри, у них потрібно прищипнуть верхівки - так гілки стануть товщими і дадуть більше бічних пагонів.

Після плодоношення проведіть санітарну обрізку, залишаючи 4-5 сильних здорових пагонів, а навесні, перед підв'язкою, укоротите їх на 20-30 см - ягоди збільшаться в розмірі і їх кількість зросте.

У першій половині літа внесіть карбамід, настої з кропиви або свіжого гною для поповнення азоту. А після перших осінніх заморозків краще перестрахуватися від наслідків безсніжної зими, знову ж застосуйте варіант з картоном і тирсою. Оскільки ожиномалина не схильна до випрівання, можете вкрити її перегноєм, тирсою, сіном або соломою.

На нашому сайті Ви зможете знайти багато сортів різноманітніх ягід. Ми розводимо українські та зарубіжні сорти, постійно розширюємо асортимент продукції, щоб задовольнити ваші навіть найбільш вибагливі запити. У продажу є як поширені сорти Глен Эмпл, Брусвяна, Зюгана, Гусар, Ковичан, Альба, Хоней, Альбіон, Лох тей, Торнфрі, так і новинки ринку саджанців. Всі найсмачніші сорти будуть зібрані у вашому саду!