Компресор - обладнання, якому немає альтернативи по  дії. Застосування компресора досить широке, адже операції, де є повітря з однієї сторони та інструмент, що потребує його подачі з іншої, безліч. Сполучною ланкою між ними якраз і виступає компресор. Обрати таке обладнання досить непросто, моделей багато і всі вони відрізняються різноманітними характеристиками, з якими треба детально ознайомитись перед покупкою.  Великий асортимент різноманітного компресорного обладнання Ви зможете знайти в компанії "Надійні технології". Висококваліфіковані працівники компанії з радістю опишуть Вам кожен товар та допоможуть з вибором, аби Ви отримали те обладнання, яке необхідне для Ваших потреб.

Отже, одна з основних класифікацій за якою поділяється компресори є поділ обладнання з прямим та ремінним приводом. Незалежно від приводу конструкція компресора має наступні складові -  електричний мотор та ресивер з повітрям. Для того щоб утворити тиск використовується поршень  і різні сполучні елементи і якщо при прямому приводі передавальну ланку виконує сама головка поршня, її вал - це і вал мотора, то при ремінному приводі цю роль грає додатковий елемент - ремінь. Кожна модель має свої переваги та недоліки та відрізняється сферою застосування.

1. Компресори з ремінним приводом.

Переваги:

- здатний довго, безперервно подавати повітря, значно довше ніж з прямим приводом;

- краща продуктивність роботи;

- висока надійність, адже навіть коли компресор виходить з ладу це призводить до розриву реміня, а не до псування двигуна;

- якщо відбувається надмірне нагрівання, ремінний компресор зменшує обороти, що забезпечує охолодження деталей;

- функціонує навіть у агресивних умовах, при високих температурах.

Тепер перейдемо до недоліків:

- великогабаритне обладнання з великою масою;

- необхідне постійне обстеження реміня і періодична його заміна;

- загальне технічне обслуговування складніше чим у прямоприводного.

2. Компресори з прямим приводом.

Переваги:

- простота конструкції, де немає чому ламатись, рідко виходить з ладу;

- примітивність конструкції дозволяє набагато рідше проводити технічне обслуговування;

- невеликого розміру, легко транспортувати;

- економні.

Недоліки:

- не може довго працювати без пауз, періодично треба давати обладнанню відпочинок

- поступається ремінному у довготривалості експлуатації.

Отже, ознайомившись з кожним видом даного обладнання, Ви можете відповідно до Ваших потреб обрати саме те, що найбільше підходить. Чи це буде гвинтовий компресор з прямим приводом чи з ремінним, знаючи всі особливості, обрати буде легше.