Сьогодні, нам вдалось поспілкуватись із директором компанії "Beauty Business in Ukraine", що  пропонує все для салонів краси - паном Андрієм Бенем та розгадати секрет його успіху.

З чого розпочався ваш шлях, як виникла ідея створення компанії?

Справа в тому, що з початку зародження діяльності у нас було декілька партнерів у даній галузі, які розпочинали свій бізнес. Тому це був спільний наш проект, який полягав у наданні послуг для саланів краси. Це були 2000 роки, тому на той час такий бізнес вважався своєрідним ноу-хау, адже до нас такого ще ніхто не пропонував на ринку. Основною нашою метою було -  надавати допомогу салонам краси, допомагати їх функціональності роботи. На початкових етапах ще не було розроблено якоїсь системності, все виглядало досить епізодично. Однак згодом ми ввійшли в суть роботи і націлили свою увагу саме на допомогу салонам краси, їх відкриттю.

Поділіться секретом успіху. Як вам вдалось стати одним з кращих підприємств України?

Загалом це звичайно ж наполеглива праця. Є певне визнання, є певний авторитет, є певне досягнення результатів у роботі, тому ми постійно вчимося, вдосконалюємось, переймаємось досвідом, завдяки чому бізнес дедалі більше покращується і в кінцевому результаті досягається поставлена мета.

В чому взагалі особливість вашої компанії, якась ваша фішка?

На мою думку, перш за все це те, що ми працюємо та орієнтуємось на клієнта. Тобто я маю на увазі, що коли замовник до нас звертається, то ми намагаємось ввійти в його положення і задовільнити його запити по тих параметрах, які він собі запланував. Тобто, незалежно - чи це маленький локальний проект, чи це великий проект, чи це визнаний фахівець чи тільки початківець своєї справи - ми завжди готові співпрацювати, допомагати будь-якому клієнту. Ми стараємось працювати з державними закладами, нашими клієнтами є оздоровчо-відпочинкові та навчальні заклади в тендерних програмах, тобто ми маємо справу з різноплановими установами.

 З якими брендами ви співпрацюєте, хто є вашими постачальниками?

У нас взагалі немає чіткої прив'язки до конкретного бренду чи постачальника тому що ми, як оператор на ринку, намагаємось надати клієнту те, на що є запит. Для прикладу, хтось хоче брендове дороге європейське обладнання, хтось шукає більш компактний економ варіант українського виробництва, на який діє розпродаж чи знижка. В такому випадку ми намагаємось відшукати усе необхідне під ті параметри, які бажає клієнт. З власного досвіду, можу порадити клієнтам на чому зробити акцент, а від чого взагалі варто відмовитись. Адже для нас важливо не тільки "продати", але й зробити так, щоб в кінцевому результаті клієнт був задоволений. Ми намагаємось працювати так, щоб була максимальна віддача і замовники знову поверталися до нас. Адже у нас є замовники, які по 3-4 рази звертаються до нас у зв'язку з розширенням.  Є й такі, що звертаються по прямій рекомендації. Всі вони для нас дуже важливі, тому ми намагаємось зробити все можливе, аби клієнт залишив свій позитивний відгук про нас і зміг спокійно рекомендувати нас своїм знайомим, родичам, які теж зацікавлені в даних послугах. Адже в даному виді діяльності репутація - понад усе. Тому, на мою думку інколи можна навіть працювати в мінус, але при цьому мати хорошу репутацію. Головне, щоб не було ніякого негативу, адже він дуже швидко поширюється. Саме така наша філософія постійно спрацьовує.


Що ви можете порадити з власного досвіду для тих, хто хоче відкрити  бізнес?

Найперше, на чому я акцентую увагу при зустрічі з клієнтами, це те, що б'юті індустрія - сфера послуг. І тому на першому місці є кваліфікація майстрів. От я з'ясував для себе наступний момент, що близько 95 % власників, інвесторів даного бізнесу - люди з інших галузей, які жодного відношення не мають до даної  індустрії, вони в ній практично не орієнтуються. Тому, в першу чергу я запитую клієнтів, які планують створити власний проект, чи мають вони кваліфікованих майстрів. Адже саме якісне надання послуг - запорука успішного функціонування. Тому якщо є кваліфікована команда - рахуйте, що більша половина успіху вам гарантована.

Або є ще варіант, коли ми пропонуємо брати на роботу молодих працівників, які тільки закінчили вуз. З власного досвіду можу сказати, що є успішні результати співпраці саме з таким персоналом, адже молодь проходить спеціальні курси підвищення кваліфікації, постійно розвивається, тому відповідно розвивався ще й сам салон. Даний процес звичайно складніший і довший, але може стати успішним при докладанні зусиль.

Ще одна важлива порада - вам потрібно чітко зрозуміти що це взагалі має бути, яка концепція, ідея, яку ви будете розвивати, аби не витрачати свій час та гроші дарма. От коли ідея зародилась ви маєте чітко сформулювати бажаний кінцевий результат, тому що людина яка не бачить кінцевого результату, як правило розгублюється в часі та шанси на успіх стають мінімальними. Як правило, багато коштів інвестується в ремонт, і головне ваше завдання усвідомити, що ви заробляєте не на красивому дизайні, а на якісному наданні послуг, що забезпечуються хорошими майстрами і якісним обладнанням. Моя порада для початківців в даному, та й взагалі в будь-якому бізнесі - будьте прагматичними, прорахуйте бізнес-план ( чи є в ньому якась рентабельність, віддача), а не просто витрачені кошти в нікуди.

Є ще один можливий варіант, який у нас ще не прижився,але ми до нього йдемо. От наприклад, є люди, які хочуть створити власний салон краси, але вони не мають в цьому ніякого поняття, в такому випадку я рекомендую довіритися фахівцям. Зараз дуже популярна послуга, яку пропонуємо й ми - салон краси "під ключ". Довірившись фахівцям ви можете бути впевнені в якості наданих послуг, адже вони знають процес створення салону чи перукарні, так би мовити "зсередини".  Поки що до такої концепції дослухається мало бізнесменів. Однак все ж існують деякі з них, які все ж  довіряють долю свого бізнесу фахівцям.  

Пане Андрію, у нашій розмові ви вже згадували про команду. Хочу запитати: чи велика у вас команда та які методи ви застосовуєте для ефективного управляння нею?

Загалом вся наша команда - це 10 чоловік. У нас кожен фахівець відповідає за свою сферу діяльності і виконує поставлені перед ним завдання. Завдяки такому управлінню ми намагаємось отримати позитивний кінцевий результат. Тобто кожен працівник повинен знати що, скільки зробити, в який термін, адже замовник має свої якісь потреби і вимоги і вся ця робота здійснюється по індивідуальному проекту.

Що ви можете сказати про конкуренцію? Чи багато у вас вас конкурентів? І як ви з ними боретесь, якщо такі є?

Звичайно вони є, і це цілком природно. Адже б'юті ринок на сьогодні насичений різноманітними пропозиціями, певна маса з яких - неякісні. Зараз є безліч інтернет-магазинів, які створюють ІТ компанії, такі люди пропонують обладнання, не уявляючи, що воно собою являє та як його продавати. Звісно ж такий підхід я вважаю неправильним, адже в результаті виникають проблеми з тим, що клієнти купують не те, що потрібно і в кінцевому результаті залишаються незадоволеними. От власне, не багато на ринку є компаній, які займаються з салонами від початку їх запуску і до самого функціонування.

І наостанок, хочу запитати: Які цілі ви ставите на майбутнє?

Наша основна ціль - створити інформаційну обізнаність клієнтів, щоб вони реально не витрачали сил на процес відкриття салону, а все таки звертались до нас за консультаціями та порадами, правильно інвестували свої кошти. Хочеться, щоб відкриття салонів проходило дійсно на високому, професійному рівні. Колись наші метри б'юті індустрії, такі як Тарасюк, Абраменнко, Антонов - голова спілки перукарів, робили кваліфікаційний комітет, відповідно до якого аналізували послуги салонів краси та присвоювали їм відповідні категорії та рівні кваліфікації: 1-го, 2-го рівня. Однак цей проект не увінчався успіхом. Тому зараз люди створюють салони так як вони вміють, можуть, без чіткого рівня відповідності.