Раніше сівалки технічних культур називались просапними сівалками з наголосом на те, що міжряддя просапували від бур’янів. Про точність мова не йшла через низьку якість посіву. Відповідно, незадовільною була і врожайність. Проте зараз Ви маєте можливість купити сівалку точного висіву з найкращими характеристиками.

Сівалки розрізняють:

  • за способом посіву — рядкові, гніздові, пунктирні, розкидні;
  • за видом тяги — тракторні та кінні;
  • за призначенням — універсальні (для посіву насіння різних культур), спеціалізовані (кукурудзяні, овочеві, бурякові, тукові тощо), комбіновані (для одночасного висівання насіння та внесення мінеральних добрив).

Сівалка, як правило складається з рами, на якій розміщуються насіннєві та тукові ящики, висіваючі апарати, сошники та додаткове обладнання.

Насіннєві ящики призначені для розміщення запасу насіння, зустрічаються різні конструкції — наприклад сівалка може мати один, два або кілька насіннєвих ящиків. В останньому випадку їх кількість, як правило, дорівнює кількості сошників.

Тукові ящики призначені для розміщення запасу мінеральних добрив, що використовують для припосівного внесення. Останнім часом в зв'язку з поширенням дражованого насіння намітилась тенденція відсутності тукових ящиків.

Висіваючі апарати призначені для дозування посівного матеріалу чи мінеральних добрив та подачі їх до сошників (безпосередньо або через насіннєпроводи). Розрізняють кілька типів висіваючих апаратів, зокрема котушкові, котушково-штифтові, чарункові, пневматичні та ін.
Точне дотримання відстані між насінням в рядку, стабільно витримана глибина посіву і висока продуктивність - основні вимоги професіоналів до сівалок точного висіву.

У багатому спектрі цієї техніки досить складно визначитись із вибором необхідної сівалки. Сучасні сівалки проектуються як конструкційно-технологічне рішення відповідно до принципу виконання роботи, яка змогла б максимально реалізувати свої потенційні можливості та забезпечити рентабельне виробництво сільськогосподарських культур. Тож насамперед слід визначитись із завданнями, які ставить конкретне господарство щодо вирощування просапних культур, із його потребами, вимогами та можливостями. І відповідно до цього обирати потрібну, з оптимальними технічними параметрами та технологічними характеристиками. Звісно, для вдалого вибору потрібно знати їхні головні особливості.

  •     із централізованим бункером висіву;
  •     у вигляді висівних секцій як окремих модулів у складі бункера і висівного апарата;
  •     як комбінація на основі централізованого бункера і висівних секцій модулів.

Модульний принцип конструювання - це зернова сівалка просапних культур, виконана у вигляді рами на колесах із відповідною кількістю на ній висівних модулів. Кожен модуль - це однорядкова сівалка, що включає бункер для насіння, висівний апарат, сошник, опорні й прикочувальні котки, загортачі та інші елементи( сівалки для пропашних культур).

Основним елементом модуля зернової сівалки точного висіву є висівний апарат. Він відбирає із загальної маси певну кількість насіння і формує вихідний його потік із заданими параметрами. Тому переваги чи недоліки сівалок щодо якості розподілення насіння у рядку і в цілому на засіяному полі головним чином визначаються роботою висівних апаратів.

Якщо Ви вже визначились з вибором, то завітайте на наш сайт та замовте сівалку від передових виробників.