Найпоширенішим на сьогодні типом зерносушарок в Україні та світі є зерносушарка шахтна. І не так багато компаній можуть забезпечити Вас надійною зерносушаркою. ТОВ "Зернові комплекси та системи" є перевіреним представником найкращих європейських виробництв.

Шахтна зерносушарка сконструйована, відповідно, у вигляді вертикальної шахти. Обладнання з таким типом конструкції, на відміну від модульних, барабанних, карусельних і мобільних зерносушарок, рівномірно розподіляє зерно і агент сушіння по всій камері, оскільки працює за принципом змішаного потоку. Підробіток проходить максимально ефективно і з найменшими втратами тепла. Крім того, шахтні зерносушарки потужніші за модульні, барабанні тощо.

Широкий діапазон знімання вологості в цій конструкції дозволяє сушити всі види зернових, олійних та бобових культур. До того ж, без необхідності проведення складних підготовчих операцій, як заміна сітки тощо.

Головна особливість шахтної зерносушарки - це можливість працювати у безперервному потоці. Для безперебійної роботи цього обладнання потрібен запас продукту для сушіння, ідеальний варіант – на 2 доби.

Шахтна зерносушарка складається з однієї або двох пря­мокутних вертикальних камер - шахт, які заповнюють зерном по всій висоті. Верхня частина шахти - сушильна камера, що склада­ється з однієї або кількох зон сушіння, нижня - камера охолоджен­ня. Над шахтами змонтовано бункери, в яких міститься запас зерна.

Для підведення свіжого і відведення відпрацьованого агента су­шіння по всій висоті шахти встановлюють металеві короби, призна­чення яких - рівномірно розподілити агент сушіння по всій зерно­вій масі. Кожний короб у поперечному розрізі - це відкритий знизу п'ятикутник завширшки 100 мм, зроблений з листової сталі завтов­шки 1,5 - 2 мм. Один кінець короба закритий денцем (стінкою), а другий - відкритий. Короби міцно закріплені в стінках шахти ря­дами, причому в парних рядах кінці коробів із стінками розташова­ні у бік розподільної камери сушильного агента, а відкритою части­ною - в бік виходу відпрацьованого агента. У непарних рядах кінці коробів із стінками встановлено інакше - вони відкриті у бік роз­подільної камери.

Від висоти і об'єму шахти залежить залежить продуктивність сушарки. Так, при продуктивності сушарки 2 т/год кількість коробів по вертикалі досягає 55.

Шахтні зерносушарки є одними із найбільших безпечних типів сушарок серед присутніх на українському ринку. Саме в зерносушарках шахтного типу зазвичай сушать близько 70–80% всього зібраного соняшнику – через їх безпечність в роботі з даним продуктом (найбільш пристосована для цього сушарка шахтного типу з можливістю рециркуляції продукту).

Серед інших переваг шахтної зерносушарки - мінімальні викиди пилу порівняно з будь-якими іншими типами зерносушарок, можливість утеплення зернової шахти для зниження витрат палива, збереження продуктивності сушарки та підтримка однорідності кінцевої вологості в холодну і дуже холодну пору року, низький рівень шуму і довговічність.