На сьогодні невід'ємною частиною будь-якої книги є обкладинка. Її призначення полягає у тому, щоб поєднувати і захищати зошити книжкового блоку. В своємус сучасному розумінні обкладинка з'явилась ще у ІІ ст. н. е. Вже найбільш давні форми кодексу, що складалися з одного зошита, мали обкладинку. В епоху середньовіччя її значення набуло неабиякої ваги. Дерев'яні сторони палітурок обтягували шкірою або тканиною, декорували слоновою кісткою, емаллю, прикрашали карбуванням на бла городних металах. Протягом століть переважало виготовлення індивідуальних палітурок. Їх виготовляли на замовлення. Друковані зошити продавали в крамницях без оправ, покупець замовляв оправи у палітурній майстерні, і тут вирішальним був смак покупця. Наша палітурна майстерня перебрала найкращі традиції у виготовленні палітурок, а також їх реставрації. Ви можете сміливо довірити нашим майстрам виготовити тверду палітурку за індивідуальним дизайном і вона служитиме Вам та Вашим нащадкам.

Фахівці з нашої палітурної майстерні наголошують, що тверда палітурка стане надійним захистом Вашої книги від негативного зовнішнього впливу. Сонячне проміння не попадатиме на дорогоціння сторінки, а естетичний вигляд буде довговічнішим.

Палітурка - це основна частина зовнішнього оформлення видання, виготовлена з цілісного аркуша картону чи картонних боковин, обклеєних покривним палітурним матеріалом, яка з'єднується з блоком за допомогою форзаців. Палітурка міцніша за обкладинку, але тривкість різноманітних типів залежить від матеріалу й особливостей конструкції.

Палітурки поділяються за конструкцією (цілісна чи складена, обрізна чи з кантом) і покривним матеріалом (картон, папір з покривним шаром, штучна або натуральна тканина, шкіра, пластмаса) на 5 типів.

Книги в твердій обкладинці характеризуються товстим і жорстким покриттям. Це покриття забезпечує захист сторінок і робить книгу довговічною та зручною для використання протягом тривалого часу. Часто книга в твердій палітурці має пилову куртку (її також називають ковзкою, що ковзає, книжковою курткою, пиловою упаковкою або пиловою кришкою), яка захищає книги від пилу та інших зносу. Деякі книги навіть робляться довговічними, використовуючи шкіру або телячу шкіру як обкладинку для книг. Ще одна особливість книги в твердій обкладинці полягає в тому, що вона має спеціальне покриття на хребті книги.

Книги в твердій обкладинці часто застосовуються до академічних книг, довідників, комерційних та бестселерів, які користуються фінансовим успіхом. Інші книги у твердій обкладинці - це книги колекціонування. Видавці часто випускають версію книги в твердій обкладинці, щоб показати інвестиції, щоб вони могли запропонувати високу віддачу інвестицій.