Будь-яка лабораторія або кабінет, де відбувається робота з хімреактивами, потребує установки лабораторної шафи, що є обов’язковою умовою. Придбати таке лабораторне медичне обладнання необхідно для того, аби запобігти впливу небезпечних речовин і реагентів на працівників лабораторії, які з ними працюють. Крім того, такі шафи не допускають витоку шкідливих хімічних речовин з приміщення. Сьогодні спробуємо розібратись, яка шафа є найкращим варіантом для лабораторії та як її встановити.

Яку шафу краще вибрати? Як показує практика, найбільшим попитом користуються саме шафа витяжна. Такі моделі забезпечують безпеку персоналу і робочому місцю в цілому за допомогою примусового усунення повітря з відкритої камери. Надалі повітря видаляється в атмосферу через спеціальні вентиляційні отвори.    
Для виготовлення даного обладнання найчастіше застосовують метал або деревно-стружкові плити. Звичайно існує варіант виготовлення з ЛДСП, адже це більш доступно в фінансовому плані, проте застосовувати її в умовах високої пожежонебезпеки не рекомендовано. Якщо ж говорити про металеві ламінарні бокси, то вони відрізняються високою хімічною і механічною стійкістю. Тож стає очевидним, що для віддати перевагу варто шафам виготовленим з металу.

Витяжні шафи вважаються ще й багатофункціональними, адже вони оснащуються:

  • захисними екранами з нержавіючої сталі, керамограніту, мармуру або пластика високого тиску;
  • додатковим обладнанням: нагрівальною панеллю, захищеними розетками, підведенням води.

Габарити витяжних лабораторних шаф можуть відрізнятися в залежності від виду і характеру застосовуваних реактивів і потреб лабораторії. Наприклад, для роботи з горючими речовинами та газами створюються спеціальні вибухозахисні моделі.

Як встановити шафу? Якщо ви вирішили зупинити вибір на витяжній шафі,тоді вам варто ознайомитись з деякими рекомендаціями по її установці:

- Встановлювати витяжну лабораторну шафу необхідно таким чином, аби була можливість підключення води, електрики і вакууму.

- Розміри хімічного обладнання необхідно підбирати відповідно до площі лабораторії, адже якщо в невелике приміщення встановити величезну витяжну шафу, то ергономічність та зручність роботи будуть повністю порушені. Крім того, виріб буде всім заважати, і у працівників не буде можливості вільно пересуватися.

- Однак малогабаритного виробу для великої лабораторії буде недостатньо, так як воно не буде задовольняти всі потреби установи в повному обсязі, внаслідок чого продуктивність праці може істотно знизитися.

Отже, рекомендуємо вибирати такого роду вироби  в суворій відповідності з потребами лабораторії. Придбати лабораторні витяжні шафи та подібне обладнання пропонує компанія "БіоАналітичні Технології".  

Детальну інформацію дізнаєтесь на сайті або за контактним номером. Завжди раді вам допомогти!