Загартовування металу - спеціальна процедура, яка проводиться задля того щоб підвищити характеристики та властивості металів. Це складний технологічний процес, під час якого метал розігрівається до такої температури, коли кристалічна решітка зазнає деформації, з подальшим різким охолодженням.

Види загартовування сталі.

Розрізняють два типу термообробки (гарту) сплавів: з поліморфним перетворенням (у чорних металів) і без такого (у кольорових). Важливо, що в ході загартовування зростає твердість сплаву, проте він стає менш пластичним, особливо яскраво це проявляється, якщо провести процедуру декілька разів. Щоб уникнути зазначених негативних змін, тобто залишити матеріал досить пластичним і в'язким, його відпускають.

Залежно від температурного режиму виділяють повне та неповне загартування. Неповне загартовування використовують для інструментальних сплавів. При повному загартуванні сплав набуває аустенітних властивостей.

Для виготовлення деякої продукції можуть гартувати лише окремі її деталі. Зокрема, для деяких видів холодної зброї обробляють лише ріжучу кромку.

Загартовування також може займати різний час, залежно від того, на якому обладнанні його проводять. На 1 мм перерізу отримано наступне час загартовування:

- електропіч 90-120 секунд;
 
- вогняна піч 60 секунд;

- соляна ванна - 30 секунд;

- свинцева ванна - 6 секунд.

Типи охолоджуючих середовищ.

Важливо підібрати правильний тип охолоджуючого середовища, адже від нього залежить кінцевий результат загартовування.  

1. Для поверхневого гартування, а також для виробів простої конфігурації підходить вода. Оптимальна температура - 30 градусів. Такий спосіб не варто використовувати для деталей складної конфігурації, адже можуть утворюватись тріщини. 

2. Для виробів складної форми застосовують 50% розчин каустичної соди, який нагрівають до температури 60 градусів.

3. Для тонкостінних деталей, виготовлених з вуглецевих і легованих сталей, застосовуються мінеральні масла, що забезпечують постійну температуру охолодження. Для роботи з виробами з вуглецевих сталей зі складним хімічним складом використовують комбіноване охолодження. Воно складається з двох етапів. Перший - охолодження деталі в воді, другий, після +200 ° C, - в масляній ванні.

Послугу загартовування сталі з гарантованим відмінним результатом Ви можете замовити в компанії Кабак. У нас є якісне і сучасне електротермічне обладнання, штат висококваліфікованих працівників. Звертайтесь, будемо раді Вам допомогти та гарантуємо, що Ви будете задоволені співпрацею.