Гідравлічний циліндр - це об'ємний гідродвигун, в основі роботи якого лежать зворотно-поступальні рухи. Принцип його дії дуже схожий на принцип дії пневмоциліндра. Єдиною суттєвою відмінністю, яку можна виділити є те, що розрізняються робочі рідини. Гідроциліндри за своєю суттю є об'ємними гідродвигунами, призначеними для перетворення енергії рідини в механічну енергію, що забезпечує поступальний рух. Вихідним може виступати як шток, так і корпус циліндра.

ТОВ «Механічно-ремонтний завод» спеціалізується на виготовленні металоконструкцій, кріпильних виробів, запасних частин для підприємств гірничозбагачувальної і металургійної, нафтопереробної, теплоенергетичної галузей. Окрім наявної продукції, Ви можете гідроциліндр купити за власними кресленнями. Ми готові дослухатись до Ваших побажань.

Залежно від робочого циклу, швидкостей і зусиль, які повинні розвивати робочі органи дорожньо-будівельної, комунальної, лісозаготівельної техніки, застосовують гідроциліндри різних типів з різними способами їх включення в гідравлічну схему об'ємного приводу.

Гідроциліндри за конструктивною ознакою можна розділити на два типи: одностороннього і двостороннього виконання. У першому випадку, рух вихідного вала під дією робочої рідини можливо тільки в одному напрямку, а в другому - рух штока під дією робочої рідини здійснюється в двох протилежних напрямках. Циліндри двосторонньої дії виготовляються з одностороннім, двостороннім і телескопічним штоком, також можуть бути забезпечені демпфирующим пристроєм, що забезпечує зменшення швидкості переміщення вихідної ланки в кінці ходу.

За умовами застосування гідравлічні циліндри діляться на три основні групи:

  • для приводу в дію важільних механізмів робочого обладнання, здійснення повторюється циклічно корисної роботи (одноковшові екскаватори, фронтальні навантажувачі, лісонавантажувачі); 
  • для переміщення робочих органів, здійснення корисної роботи в процесі руху (скрепери, автогрейдери, бульдозери);
  • для установки робочих органів в певне положення або установки виносних опор, що забезпечують стійке положення машини.

Ущільнення гідроциліндрів зобов'язані бути дуже герметичними і зручними у випадках монтажу, а також вони повинні практично не давати тертя, бути маленького розміру і бути повністю сумісні з робочою рідиною. Як у будь-якого механізму, у них є і нерухомі частини, як правило, це невеликі кільця з гуми у яких круглий перетин. Наприклад, в рухомому з'єднанні між поршнем і штоком використовують гумові та гумово-тканинні манжети, їх встановлюють разом з кільцями, зробленими з фторопласту. Фторопластові кільця не дають видавлюватися манжетам з посадочних канавок, коли на них впливає тиску робочої рідини.

При виборі гідроциліндра потрібно звертати увагу на матеріали, використані для виготовлення гідроциліндра та технологію їх виробництва. Це може розсіяти найменші сумніви в наявності яких-небудь дефектів в гідроциліндрах, які позначаються на працездатності всієї гідросистеми в цілому.