Наша планета переживає велику екологічну кризу. Ми часто скаржимось на погане повітря, неякісну воду, бруд на дорогах, погіршення здоров’я, неякісні продукти, вирубку лісів, підвищення тарифів на енергію… І якщо ми будемо продовжувати лише пасивно спостерігати, то подальше погіршення стану планети неминуче. Фахівці вважають, що у нас є ще максимум 50 років, щоб запобігти необоротним екологічним змінам. Тому давайте починати вже зараз. І першим кроком до цього може стати сортування сміття. Звичайно, відразу сортувати всі відходи може бути незвично і займе час, проте, якщо почати з сортування паперових відходів, це може ввійти у звичку.

А щоб ще більше спрости сортування та допомогти Вам, компанія "Врятуй дерево" пропонує свої послуги зі збору макулаттури, встановлення контейнерів і т.д. Ми особисто заберемо макулатуру з Вашого дому. Також нами проводиться утилізація архівних документів промисловим шредером і цілком конфіденційно.

Викидаючи папір та паперові упаковки, варто знати про те, що це сировина, яка замінює деревину при виготовленні туалетного паперу, газетного паперу, руберойду. 45 тисяч аркушів паперу збережуть життя одному дереву, яке буде й далі забезпечувати нас киснем, плодами. Чи це не причина почати сортувати відходи?

Варто зазначити, що не можна просто так зібрати весь наявний папір і принести його в пункт здачі макулатури. Існують певні вимоги до паперу за ступенем  вологості і забруднення. Всього існує 3 групи макулатури: А, Б, і В. Макулатура групи А вважається найякіснішою. До неї відноситься білий папір для друку, малювання, креслень. Важливо, щоб папір був очищений від клею, скотчу, поліетилену. До макулатури групи Б належать відходи, які залишаються від виробництва картонних і паперових виробів, а також відходи від виробництва газет, журналів, блокнотів і багатьох інших подібних виробів.

Група макулатури В низької якості включає в себе паперові вироби, які вже були у вжитку, в тому числі і журнали, газети, флаєра, зошити, блокноти і т.д.  До цієї групи можна віднести все те, що виробляється з паперу. Не допускається до прийому брудна або мокра макулатура, а також вироби, які раніше вже були схильні до вторинної переробки. Обгортки від цукерок також не можуть вважатися макулатурою і не приймаються в спеціальних пунктах прийому. 

Багато хто думає, що у них немає такої кількості паперу, яку можна здати на макулатуру. Однак насправді, макулатура - це не тільки рівно складені на полиці стопки газет і журналів. На вторинну переробку можна здавати втулки від туалетного паперу, фольги, паперових рушників, а також паперову упаковку від печива, напівфабрикатів та інших продуктів харчування. Крім цього, в ящиках раз у раз практично кожен день можна знайти рекламну продукцію. Можете спеціально для збору паперу виділити коробку або пакет і туди складати відповідні відходи або ж замовити спеціальний контейнер на нашому сайті. При накопиченні великої кількості макулатури (від 10 кг), наші працівники приїдуть і заберуть її у зручний для Вас час.