Бурштин здавна відомий людині. Він застосовується людиною в різних сферах діяльності дуже давно. До областей використання відносяться ювелірна справа, медицина, декорування.

Камінь згаданий в стародавніх літописах різних народів. Його називали поетично: «сльози дерева», «дар сонця» та ін. Якщо говорити про склад, то це органічний мінерал. В основному знахідками стають екземпляри, які мають діаметр близько 2-3 см. Але трапляються й справжні «чемпіони» вагою 6-7 кг.

Ювелірні прикраси з бурштином привертають велику увагу красою і незвичайними фактурами самого каменю. Як не намагайтеся, ви ніколи не знайдете два однакових мінерали. Тому і прикраси різняться. У цьому їх «родзинка». Надзвичайно цікаво і оригінально виглядають намиста поліровані з неоднорідною структурою та сережки з темно-коричневого бурштину.

Про лікувальні властивості бурштину відомо давно, його цінують не лише за привабливий вигляд. А сьогодні ми розкажемо Вам кілька цікавих фактів про бурштин.

Бурштин може бути не тільки білим, жовтим, помаранчевим, червоним, але навіть зеленим та блакитним. Різноманітне забарвлення центрально-американського «сонячного каменю» - налічує до тридцяти відтінків, це пояснюється його походженням: він утворився зі смоли ріжкового дерева (Український бурштин - зі смоли хвойних порід). Бурштин блакитного кольору зустрічається тільки в Центральній Америці. Блакитний бурштин - найтвердіший з усіх видів скам'янілих смол, тому обробляти його беруться тільки дуже досвідчені ювеліри, і ця обставина сильно позначається на остаточній ціні виробів.

Бурштин прикрасив корону єгипетського фараона Тутанхамона, це один з найперших дорогоцінних каменів. Відомості про нього зустрічаються вже у Гомера в «Одіссеї» (до речі, там він - єдиний з усіх конкретно названих самоцвітів). Римський історик Тацит повідомляє, що бурштин привозили «з країни германців», ним торгували фінікійські купці, називаючи його сахалом (краплями смоли). У деяких племен бурштин був грошовою одиницею.

Поряд з нефритом бурштин є найдавнішим дорогоцінним каменем, відомим людині. Згадку про нього можна зустріти в творах Платона та Аристотеля. Відомий бурштин був з далекої давнини. Часом він користувався неабиякою популярністю. У світі особливо цінується скам'яніла смола, яку добувають в шахтах Мексики, Нікарагуа і Домініканської Республіки, оскільки в ній зустрічається в десять разів більше включень інклюзів. У доісторичних смоляних пастках, які дійшли до нас, виявилися не тільки копалини рослини, комахи, дрібні земноводні, а й морські рибки. Очевидно, смола, скочуючись по стовбуру ріжкового дерева, збирала все, що траплялося на її шляху, і деякий час вона не застигала навіть в морі.

У Китаї та Японії особливо шанували бурштин вишневого кольору, що нагадує кров дракона, його носили члени імператорської родини. Колір та прозорість були еталоном його вартості. У Стародавньому Римі білий і восковий бурштин використовувався тільки для куріння фіміаму, високо ж цінувався прозорий червонуватий бурштин. На початку нашої ери дорожили в основному двома його різновидами: провареним в меду і прозоро-золотистим.

Бурштинова кімната - шедевр бурштинової мозаїки, яка перебувала до війни в Катерининському палаці-музеї під Санкт-Петербургом. У 1701 р прусський король Фрідріх I після своєї коронації доручив датському різьбяреві по янтарю Готфрі-ду Туссо приступити до виготовлення бурштинового кабінету в Потсдамі. Робота була виконана в 1709 р. Бурштиновий кабінет представляв собою комбінацію з окремих деталей, загальною площею в 55 м². Тут була мозаїка і майстерна різьба, на бурштинових пластинах були виконані рельєфні мініатюри.

Серед найдорожчого бурштину можна виділити три: один, в якому збереглася ціла жаба, один з 7-сантиметровим хамелеоном, та один з 10-сантиметровою ящіркою. Вартість кожного становить кілька десятків тисяч доларів. Завдяки своїй властивості муміфікувати комах і тварин, палеонтологи змогли відтворити життя на Землі в її ранніх стадіях. Вони також знайшли понад 1 000 вимерлих видів комах.

Інтернет-магазин "Бурштиновий світ" займається виготовленням різноманітних виробів з бурштину. Якісне і сертифіковане каміння з нашого магазину даруватиме Вам атмосферу тепла та затишку.