Організація роботи кондитерського цеху в першу чергу повинна починатися з вибору приміщення, в якому працюватимуть фахівці. Для середнього виробництва досить 20-25 квадратних метрів робочої площі. Такий показник дозволяє встановити досить велика кількість різноманітного обладнання.

Повне і правильне оснащення робочих місць обладнанням, інвентарем та інструментами є одним з головних факторів, що впливають на своєчасність виготовлення продукції, на її якість.  Залежно від асортименту виробів і обсягу виробництва конди­терські цехи мають відповідні виробничі приміщення і оснащую­ться необхідним обладнанням та інвентарем: обладнання для виробництва карамелі купити, міксери, холодильні кондитерські шафи, універсальні печі, пекарські листи, тістоміси, нержавіючі мийки, робочі столи, витяжки і т.д.

Залежно від потужності і асортименту виробництва мають бути  організовані наступні робочі місця:

  • Для обробки яєць;
  • Для просіювання борошна;
  • Для підготовки інших видів сировини;
  • Для замісу пісочного, бісквітного, мигдалевого тіста;
  • Для обробки виробів;
  •  Для випічки виробів;
  • Для миття інвентарю і тари;
  • Відділення зберігання готової продукції.

На робочому місці для обробки яєць встановлюється виробничий стіл, чотири ванни для їх санітарної обробки, підтоварник. З інвентаря використовуються гратчасті металеві кошики, волосяні щітки.

Просіювання борошна здійснюється в окремому приміщенні по сусідству з відділенням замісу тіста. На цьому робочому місці встановлюють, спеціальні просіювачі з хитними і нерухомими ситами, Для збору просіяного борошна використовують поліетиленові бачки. Для мішків з борошном встановлюють підтоварник.

Робоче місце для підготовки інших видів сировини обладнано підтоварниками і стелажами для зберігання сировини, виробничим столом, ванною повною гарячої та холодної води, холодильною шафою. Різноманітний характер робіт, які виконуються у даному місці вимагає укомплектування інвентарем та інструментами: друшляк, цідилку, шумовку, сито з осередками різних розмірів, млини, ваги, мірний посуд і т.д.

На робочому місці приготування пісочного, бісквітного, мигдалевого тесту встановлено тістомісильна машина (для замісу пісочного тіста),  машина для замісу мигдального, бісквітного тіста, виробничий стіл з вбудованою ванною та виробничий стіл з охолоджувальною камерою для зберігання тіста, тісторозкаточна машина, ділильно-закаточна машина

На робочому місці оброблення тіста встановлено виробничий стіл з дерев'яним покриттям з висувними ящиками для борошна та інвентарю, пересувні стелажі, ваги настільні, холодильна шафа. Вироби з пісочного тіста формують за допомогою фігурних виїмок.

На ділянці випічки виробів з різних видів тіста встановлюють пекарські шафи, стелажі для розстойки заготовок і охолодження готових виробів, стіл виробничий, на який укладають листи з виробами для змащування їх льезоном.

У мийному відділенні кондитерського цеху встановлюють мийку з трьома відділеннями і стелажами.

Особливе місце для ефективної роботи кондитерського цеху має правильна організація робочих місць, від чого значною мірою залежить продуктивність праці кондитерів, якість готової продукції і загальна культура виробництва.

Також у кондитерському цеху має бути зроблений відповідний ремонт. Краще за все, облицювати стіни та підлогу кахлем, щоб процес прибирання був у рази швидший. Санітарно-гігієнічні умови (освітленість, температура, швидкість руху повітря в приміщеннях кондитерського цеху) встановлюються у відповідності з санітарними нормами проектування підприємств ресторанного господарства. Приміщення цеху має мати достатнє природне освітлення, а при роботі у вечірній час достатнє штучне освітлення. Для штучного освітлення використовуються світильники з лампами денного світла.

Будь-яке виробництво - це зона підвищеного ризику. Кондитерський цех не є винятком. Безпека роботи на певному обладнанні в першу чергу залежить від його конструкції, наявності сигналізації, а також блокуючих пристроїв. Величезне значення мають також навички працівника, яка допущена до керування певним механізмом.

Придбайте якісне обладнання для грамотної організації від ПАТ "Барський машзавод". Наше підприємство - єдиний завод виробник в Україні, який займається виробництвом обладнання для консервної, кондитерської та хлібопекарської промисловості.