Котел - це серце всієї опалювальної системи в будинку, квартирі або на підприємстві. Правильно підібраний котел - запорука комфорту у Вашому будинку. А бажання заощадити спонукає детально вивчити всі переваги і недоліки газових та електричних котлів. Прихильники газового опалення аргументують свій вибір тим, що він очевидно дешевший, на що їх опоненти тільки посміхаються і призводять розрахунки, що електричні котли набагато зручніші і оптимальніші за ціною.

Основними відмінностями котел підлоговий газовий димохідний і електричного є те, що електричний котел набагато дешевше в ціні, проте газовий економніше використовувати для будинку. Електричний котел безпечний у використанні, а газовий - вибухонебехпечний. 

Газові котли вважаються одними з найнадійніших і працюють за принципом спалювання газу. Отримана енергія переходить до теплоносія, а потім поширюється в приміщенні через теплодроти, радіатори, батареї.  Основне призначення газового котла це отримання тепла для опалення приміщення і нагріву води, шляхом згоряння палива. Як паливо може бути використаний природний газ: пропан або бутан, так як він недорогий, доступний, і прекрасно підходить для опалювальних котлів.

Залежно від місця розміщення газові котли можуть бути настінними (котли розміщуються безпосередньо на стіні або на спеціальній рамі, в основному вони мають невеликі розміри і потужність (від 24 до 100 кВт), хоча за своєю будовою вони складніші, ніж підлогові) або ж підлоговими (габаритні, потужні котли, які розміщуються на спеціальній платформі або ж просто на підлозі). Вибирати краще двоконтурний котел, який здатний забезпечити Вас теплом і гарячою водою. Потужність котла необхідно підбирати з урахуванням тепловтрат, кількості проживаючих осіб, необхідність споживання води і загальну площу. Якщо у Вас підведена до будинку газова магістраль, то газовий котел буде ідеальним і найефективнішим опалювальним пристроєм.

Переваги газових котлів:

 • ефективно опалюють великі за площею приміщення (в тому числі комерційні та промислові);
 • мають високий ККД;
 • прості у використанні, оскільки працюють на основі автоматизованих систем (наприклад, в котлі з електричним розпалом при випадковому загасанні вогню повторне включення відбувається автоматично);
 • існує великий вибір моделей за призначенням і функціями, тому можна вибрати оптимальний варіант для будь-якого приміщення;
 • простий монтаж;
 • довговічні та надійні.

Електричні котли - опалювальні котли, які рекомендують використовувати, коли немає можливості провести газ або встановити твердопаливні котли. Електричні котли користуються особливою популярністю в Європі та Україні, оскільки їх рівень ККД практично дорівнює 100%. В основі котлів розташований ТЕН, термін служби якого становить близько 5 років, при грамотній експлуатації котла, але після його заміни, котел буде продовжувати працювати. Вигідно використовувати електричний котел для будинку з невеликою площею або ж для отримання гарячої води.

Переваги електрокотлів:

 • простота установки;
 • екологічність, обумовлена відсутністю продуктів згоряння; практично безшумна робота;
 • безпека використання: відсутній ризик отруєння газом або вибуху;
 • високий ККД, може досягати 98%;
 • компактні розміри.

Недоліки електрокотлів:

 • необхідність окремої електропроводки;
 • для опалення великого будинку одного пристрою може виявитися недостатньо;
 • споживають багато енергії;
 • обігрів житла завжди залежить від наявності електрики, тому в місцевості, де вона регулярно вимикається, використовувати його недоцільно.

Кожен з цих котлів має свої переваги і недоліки, але вибір може залежати від різних факторів: зовнішнє середовище, особисте побажання, наявність газової магістралі, наявність індивідуального проекту, функціональні характеристики котла, матеріал з якого зроблений котел, виробник, вид палива і т.д. Якщо Ви бажаєте придбати якісний, надійний та довготривалий в експлуатації котел, звертайтесь до консультантів ПАТ "Барський машзавод". Вони точно допоможуть оприділитись з вибором.