Щорічно на планеті Земля у різних її куточках відбувається 16 млн. гроз, це приблизно по 44 тисячі кожного дня. Атмосферний електричний розряд є дуже небезпечним для людей, будівель, інших наземних об'єктів та може нести за собою нищівні наслідки. Для того щоб вберегтись від блискавки були розроблені спеціальні системи - внутрішній блискавкозахист та зовнішній блискавкозахист.

Особливості внутрішнього блискавкозахисту.

Цей тип захисту від блискавки являє собою сукупність різноманітних захисних пристроїв від імпульсних перенапруг. Основна задача таких пристроїв - захист електрики та електроприборів від перенапруги в мережі, що виникла внаслідок резистивних та індуктивних зв'язків, викликаних розрядом блискавки.

Зазвичай виділяють перенапругу, що була викликана прямим та непрямим ударом блискавки. Відповідно, перша виникає внаслідок прямого удару блискавки в будівлю, друга - при ударі десь поблизу.

Щоб встановити такі пристрої, виконати правильні розрахунки та інші роботи необхідно звернутись виключно до спеціалістів. Людина, яка не має відповідних знань самостійно цього зробити не зможе.

Особливості зовнішнього блискавкозахисту.

Суть зовнішнього блискавкозахисту полягає у тому, що розряд вловлюється поза межами будівлі та перенаправляється в грунт, де розсіюється і більше не несе небезпеки для людини.

Щоб виконати вищезазначені дії необхідна спеціальна система пристроїв, яка складається з:

- блискавкоприймач (металеві стержні, що розташовується на найвищій точці даху та виконує функцію прийому електричного розряду на себе);

- струмовідвод ( спеціальний пристрій, функція якого полягає у перенаправленні розряду у землю);

- заземлювач (пристрій, який безпосередньо "віддає" розряд землі, де він і розсіюється).

Залежно від типу блискавкоприймача розрізняють активний та пасивний блискавкозахист. Пасивний захист - класичний спосіб, що передбачає в якості блискавкоприймача металевих елементів, встановлених на даху будівлі.

Активний блискавкозахист передбачає використання блискавкоприймача, що іонізує повітря навколо себе, чим збільшує зону захисту. Принцип дії - генерація високовольтних імпульсів за допомогою вбудованого електронного пристрою. Це дозволяє, випереджаючи формування «природного» лідера, формувати «штучний» лідер, який швидко поширюючись, захоплює блискавку на більшій відстані і направляє її на землю.

Системи блискавкозахисту Ви можете придбати в компанії Вікорт. Наші висококваліфіковані фахівці виконують відповідні роботи по встановлення цих систем. Скориставшись нашими послугами, гарантуємо, що результатом Ви будете задоволені.