Процедура сучасного педикюру - це комплексне рішення, яке дозволяє «оформити» нігті, стопи, шкіру на ногах і пр. включає гігієнічні та декоративні аспекти. Наприклад, під гігієнічною частиною процедури розуміють видалення натоптишів і мозолів, видалення ороговілих або пошкоджених ділянок шкіри, зволоження шкіри на ногах, пілінг стоп і п'ят, масажні процедури, антисептичну обробку, депіляцію і, звичайно ж, безпосередньо обробку нігтів (видалення кутикули, додання певної форми,обрізку та ін.). Для того щоб провести якісний і повний догляд за ногами фахівець повинен володіти не тільки навичками та досвідом але й мати у своєму розпорядженні відповідний інструменти для манікюру та педикюру. 

Список інструментів, які необхідні для проведення педикюрних процедур, великий. У нього входять:

  • щітка-пемза для педикюру  для шліфування грубої шкіри на п'ятах;
  • щипчики, манікюрні ножиці, кусачки;
  • тринога для педикюру (для використання в домашніх умовах необов'язкова);
  • щіточки і терки, що мають різну жорсткість;
  • пушер для обробки кутикульной лунки;
  • підсвічування (наприклад, лампа);
  • кюретка (вирішує проблеми з вросшими нігтями);
  • педикюрная бритва;
  • стерилізатор.

Також знадобиться фрезер, що працює від електрики з насадками, і окуляри, які захищають очі. Для проведення педикюрних процедур в домашніх умовах не обов'язково використовувати все перераховане. Кожен майстер підганяє наведений список під свої потреби.

На виробництві манікюрно-педикюрного приладдя використовується високоякісна і високоміцна сталь з медичних сплавів. Ця речовина здатна довго служити, особливо якщо використовувати його тільки в домашніх умовах. Дорогі інструменти обточують під мікроскопом або вручну. Це дозволяє уникнути появи виробничих дефектів на деталях для педикюру.

Проте, якими б дорогими та якісними не були інструменти, одним з найважливіших моментів при їх використанні є догляд. Важливу роль відіграє футляр для зберігання інструментів. Необережне поводження з інструментами може спричинити засічки, мікротріщини на ріжучій поверхні. Накопичуючись, вони призведуть до скорочення терміну служби. Якісний футляр, у якому інструменти не торкаються один одного і тому не затуплюються, суттєво подовжує термін їх служби. Тому такий футляр - не розкіш, а необхідність. Зберігайте інструмент у належних мікрокліматичних умовах.

Механічне очищення інструменту проводиться щіточкою або спеціальною серветкою. В жодному разі не вистукуйте і не вишкрябуйте іншим інструментом залишки нігтів чи кутикули. Під час роботи не допускайте, щоб інструменти лежали один на одному; складайте їх акуратно, у рядок паралельно один одному, на достатній відстані. Тримайте на робочому місці чисту серветку із м’якої тканини. І регулярно змінюйте її, адже на серветці лишається пил і сміття. Слідкуйте, щоб серветка була сухою.

Якщо можете, обирайте для стерилізації методи, відмінні від кип’ятіння (воно суттєво скорочує термін служби інструменту). Це може бути сухожарова шафа або кварцовий стерилізатор. Однак не забувайте, що поміщати в таку шафу чи стерилізатор можна тільки абсолютно сухі інструменти.

Пам'ятайте, інструмент має бути не лише якісним, а й доглянутим та простерилізованим.

Якщо Ви бажаєте реалізовувати якісний товар для манікюру та педикюру, рекомендуємо зробите велике оптове замовлення у інтернет магазині "1001 дрібниця". Наша компанія - це великий постачальник товарів господарсько-побутового призначення. Ми успішно забезпечуємо широкий круг клієнтів господарськими товарами та іншою продукцією.