Коли Ви отримуєте водійське посвідчення, відразу виникає бажання сісти за руль і відправитись в подорож. Годинами їхати по безкрайній дорозі, спостерігаючи різноманітні пейзажі - звучить заманливо. Права на водіння, знання правил дорожнього руху - це чудово, однак, на жаль, недостатньо для безпеки на дорозі. Адже багато що залежить і від інших учасників руху, і від вашого вміння взаємодіяти з ними.

Автошкола Мік Авто підготувала для Вас кілька порад, як правильно та безпечно керувати у довготривалих поїздках.

Спочатку поговоримо про загальні умови:

  • хороший фізичний стан і достатній відпочинок водія перед роботою;
  • вільний, але досить теплий одяг;
  • справний автомобіль;
  • правильна підготовка робочого місця і особлива увага до показників приладів і обладнання;
  • посадка на робочому місці, що забезпечує зручність управління і добре спостереження за дорогою. Необхідно тулуб тримати прямо, притулитися до спинки сидіння, ноги розташувати без напруги: ліву - близько педалі зчеплення, а праву - на педалі управління дроселем, але бути готовим перенести її на гальмівну педаль;
  • постійне уважне спостереження за дорогою і навколишнім оточенням, навіть абсолютно безпечним; 
  • постійні витримка і самовладання, що виключають азарт і «змагання» з порушниками правил дорожнього руху; 
  • виконання вимог правил дорожнього руху, приписів знаків, ліній розмітки і сигналів світлофорів; - люб'язність по відношенню до пішоходів і малодосвідчених водіїв, сприяння їх правильному положенню на дорозі.

Якщо Ви не впевнені у своїх водійських навичках, проте бажання подорожувати авто велике, Ви маєте можливість відвідати кілька індивідуальних курсів для водіїв.

А тепер давайте поговоримо про кілька особливих та дієвих лайвхаків.

Перед початком тривалої поїздки слід виспатися і добре поїсти. Напої, багаті кофеїном, не настільки корисні для концентрації уваги, як прийнято думати. Більше того, кава отримала сумну популярність у далекобійників за «ефект 30 кілометра», коли спочатку після випитої чашки кави енергії дійсно стає більше, але потім приблизно на 30 км після цього (десь на 25 хвилині) водія хилить у сон, увага знижується, ризик аварії збільшується.

Кожні дві години робіть зупинки, навіть якщо вам здається, що не втомилися. Перекусіть, розімніть ноги короткою прогулянкою, попийте води, якщо потрібно - трохи подрімайте.

Якщо є кому Вас змінити, ведіть машину по черзі. Другий водій може також стежити за дорогою, поки не прийшла його черга. Ви можете спати по черзі й так подорожувати без втрати часу. Якщо ведете машину сам, увімкніть радіо або музику, відкрийте вікно - це допоможе вам сконцентруватися на дорозі

Прогноз погоди має значення. І навіть якщо ви все перевірили заздалегідь, все одно поглядайте на небо - природа непередбачувана.

Будьте в курсі дорожніх новин. Крім планування поїздки відповідно до погоди, варто постійно моніторити дорожній трафік: пробки, аварії, ділянки на ремонті. Перевіряйте стан доріг перед виїздом і стежте за оновленнями в дорозі - в цьому вам допоможуть спеціалізовані радіостанції або додатки на смартфоні.

Орієнтування на місцевості ще нікому не завадило. Крім GPS, подбайте про офлайновий варіант карти на смартфоні або планшеті, а також забезпечте кожного учасника дороги паперовим варіантом і поясніть (а краще намалюйте) ваш маршрут. Наполягайте, щоб карта була в кожного завжди під рукою - якщо людина загубиться в безкраїх степах, у неї буде більше шансів знайти вас знову.

Закрийте всі цінні речі на замок в багажнику або в бардачку. Пам'ятайте: чисту акуратну машину середнього цінового сегменту рідше вибирають у якості об'єкта пограбування чи викрадення. У будь-якому разі завжди вибирайте безпечну парковку, ще краще - платний гараж.

Намагайтеся економити на бензині. Це означає поменше раптових зупинок і різких стартів, легший багаж, середня швидкість руху. При цьому не варто захоплюватися їздою на 55 км/год. і на п'ятій передачі - економія бензину, може, і вийде, зате мотор зношується швидше, а його ремонт коштуватиме дорожче.

Ні фастфуду! Закуповуйтеся корисним для здоров'я перекусом у супермаркетах – на заправках і в придорожніх кафе вам запропонують тільки «сміттєву їжу», та ще й у три ціни.

Надіємось, поради, які підготували для Вас фахівці нашої автошколи стануть Вам у пригоді.