Для відділення шкідливих газів і пилових частинок від повітряних потоків використовують фільтри рукавного типу. Такі пилозбирачі ефективно експлуатуються на різних підприємствах, складах, фабриках та інших об’єктах. Конструкція рукавних фільтрів складається з корпусу, всередині якого знаходяться рукава діаметром від 100 до 300 мм і висотою від 0.5 до 10 м. Корпусна конструкція включає: камеру для забрудненого повітря, розподільну камеру, фільтруючі рукава, перфоровану пластину, камеру для чистого повітря, бункер для збору пилу, обслуговуючу платформу.

Головними перевагами рукавних фільтрів є ефективність, економічність, надійність і, відповідно, довговічність. Фільтр для очистки стисненого повітря встановлюють у системи пиловловлювання і аспірації. Основний елемент рукавного фільтра - це фільтрувальні рукави, які вимагають заміни і найчастіше зношуються. Залежно від умов використання обирається матеріал, з якого виготовлений рукав. Велику роль для надійної експлуатації таких рукавів грає якість матеріалу та пошиття, так як під час роботи вони проходять велику кількість процесів регенерації, тобто впливів на рукава різних струшувальних механізмів, імпульсів стисненого повітря і очищення продувкою. Для забезпечення надійності роботи даних фільтрів, рукава повинні мати високі технологічні властивості та пройти випробування на міцність, стійкість і довговічність.

Фільтрація здійснюється за рахунок пропускання запилених повітряних мас крізь тканину рукава. Залежно від складу газів і пилу підбирається матеріал тканини. Шкідливі виділення всередині фільтрів можуть переміщатися в різних напрямках: із зовні в рукав або навпаки. Такі агрегати як рукавні фільтри є досить універсальними. Можливе виконання різних розмірів і в різному видовому виконанні з певними технічними характеристиками. Також ви можете індивідуально розробити або ж підібрати конструкцію рукавного фільтра з урахуванням габаритних характеристик та існуючих обмежень місця під установку.

Способи регенерації (очищення) фільтрувальних рукавів:

  • Продування зворотним напором повітря. У камерах використовуються безперервні потоки повітря низького тиску для видалення твердих речовин.
  • Механічне струшування або вібраційні дії для очищення від пилу.
  • Імпульсна регенерація, у процесі якої використовуються стиснуті потоки повітря під високим тиском для видалення твердих частинок. Такий вид очищення застосовується в рукавах, де встановлено металевий каркас.

Термін експлуатації фільтрувальних матеріалів може досягати від 2 до максимуму 6 років. Пам’ятайте, що своєчасна заміна фільтруючого рукава є запорукою ефективної та тривалої роботи всієї конструкції. Оновити рукавний фільтр Ви можете, здійснивши замовлення на сайті ТОВ "Завод "Електросила". Придбайте якісне сертифіковане обладнная - підтримайте вітчизняного виробника