Дизельний генератор - це агрегат, який використовується в якості джерела електроживлення для різних споживачів: промислового обладнання в цехах і на будмайданчиках, холодильників, побутової техніки в заміських будинках тощо.

Електрогенератори дизельні складаються з чотиритактного двигуна і електричного генератора. Призначення пристрою - перетворення одного типу енергії в інший. В результаті спалаху стисненого дизеля утворюється енергія розширення газів. У процесі переробки цієї енергії за допомогою кривошипно-шатунного механізму, з'являється механічна енергія обертання колінчастого вала. Починає рухатися ротор генератора. При обертанні ротора збуджується електромагнітне поле, в результаті чого створюється електрорушійна сила. Електрорушійна сила створює вихідна напруга. Ця напруга, що стабілізується за допомогою пристрою управління, подається кінцевому користувачеві.

Головні особливості дизельних установок:

 • стабільність роботи. Паливні матеріали при підвищених навантаженнях згорають краще, при цьому викиди продуктів згоряння істотно зменшуються;
 • безпеку. Дизель має низьку летючість. Такі промислові генератори можуть використовуватися на різних об'єктах, у місцях пожежо- та вибухонебезпечних випробувань;
 • висока продуктивність. Потужні промислові генератори на дизелі оснащені 3, 4, 6-циліндровими двигунами, здатними працювати безперервно без втрати ККД. Для їх установки потрібні окремі приміщення або цілі будівлі, але зате агрегати стануть основним джерелом енергоживлення торгового, офісного або складського комплексу.

Спосіб роботи дизельних електрогенераторів абсолютно однаковий, але пристрої можуть відрізнятися за способом використання, особливостями конструкції і рівню вироблення електроенергії.

В першу чергу обладнання ділиться на:

 •     пересувні генератори;
 •     електростанції.

Пересувні дизельні генератори схожі на тачанки. Найчастіше вони використовуються в сфері будівництва. Вони діляться на:

 •     слабкі (до 5 кіловат);
 •     середні (до 100 кіловат);
 •     потужні (до 400 кіловат).

Дизельні електростанції - це стаціонарно розміщене обладнання, яке працює в якості постійного джерела енергії на промислових об'єктах або в приватних будинках. За потужністю вони також діляться на три види:

 •     слабкі (до 50 кВт/год);
 •     середні (до 200 кВт/год);
 •     потужні (вище 200 кВт/год).

Дизельні генератори не дарма користуються більшою популярністю, ніж бензинові. Вони ефективніші на довгих дистанціях, мають надійний рівень безпеки і виробляють більше енергії. ПАК Універсал пропонує купити якісні і надійні дизельні електрогенератори. Перед покупкою спочатку треба визначитися, якої потужності генератор необхідний. Цей показник безпосередньо залежить від майбутнього навантаження на нього з боку споживачів електроенергії. Для визначення необхідної для стабільної роботи потужності дизельного генератора слід визначити сумарну потужність усіх електроприладів, які до нього будуть підключатися, і додати до цього значення ще приблизно 20–35%. Це дуже важливо, якщо агрегат не матиме певного запасу міцності по кВт, то можуть виникнути проблеми з роботою приладів, а деяке обладнання може взагалі не включитися.