Правильна організація дорожнього руху забезпечує безпечне пересування людей. Дорожня розмітка - один з найважливіших компонентів дорожнього руху. Якісно виконана розмітка здатна знизити число дорожньо-транспортних пригод на 25%, а отже значно збільшити пропускну можливість дороги. Враховуючи це, розмітка повинна відповідати всіх державним стандартам та нормам безпеки. При нанесенні дорожньої розмітки важливим фактором є підбір якісних матеріалів. Фарба для дорожньої розмітки зробить її видимою в будь-яку частину доби та за будь-якої погоди. Також фарба повинна вирізнятись довговічністю, бути стійкою до навантаження, швидко висихати, а також забезпечувати добре зчеплення коліс з дорогою. Дорожня фарба поділяється на наступні види. 

 

Акрилова дорожня емаль.

Основним компонентом емалі є акриловий сополімер, до якого додаються пігменти, наповнювачі та інші модифікуючі добавки. Цей вид підходить для асфальтових та бетонних покриттів. Акрилова емаль характеризується швидким висиханням, високою світлостійкістю, коефіцієнтом яскравості, що забезпечує хорошу видимість незалежно від частини доби. Для нанесення підходить спеціальне обладнання дорожньої служби, а також можливе нанесення вручну пензликом, валиком чи розпилювачем.

Алкідна дорожна емаль.

Ця емаль випускається у вигляді суспензії на основі алкідного лаку. Також до її складу входять різноманітні пігменти, наповнювачі та модифікуючі добавки. Емаль швидко сохне і вирізняється відмінною стійкістю. Найкраще підходить для асфальтованих, асфальтобетонних та бетонних дорожніх покриттів. Нанесення - пензлем, валиком, розпилювачем або маркувальною дорожньою машиною.

Водно-диспресійна дорожня фарба.

Ця фарба випускається у вигляді суспензії на основі водної дисперсії, що також включає в себе різноманітні добавки та пігменти. При засиханні утворює тверде, зносостійке покриття з гарною агдезією. Область застосування - нафтобітумні, асфальтовані покриття та аеродроми. Таку фарбу не рекомендується наносити перед дощем, адже ще 20 хвилин після нанесення фарба все ще зберігає свої водорозчинні якості. Суттєвою перевагою перед фарбами на органічних розчинниках - екологічність. Проте, є і недоліки. Зокрема, водно-диспресійна фарба має коротший термін експлуатації і так, як ми вже зазначали, довго сохне. Спосіб нанесення - пензлем, валиком або спеціальним розпилювачем чи дорожньою маркувальною машиною.

Якщо Вам необхідно придбати фарбу для дорожньої розмітки, звертайтесь до компанії Макрофарб. Фарба та асортимент іншої продукції компанії проходить контроль і відповідає стандартам якості і санітарним нормам та реалізується у всіх регіонах України.