Сучасна сільськогосподарська техніка здатна забезпечити сталий урожай з високими показниками на будь-яких ґрунтах та в місцевості навіть з різкими коливаннями кліматичних умов. Наприклад таке знаряддя як борона відоме з давніх-давен, але сучасні його різновиди відрізняються можливістю застосування у різноманітних умовах та володіють додатковими функціями, порівняно з первісним прототипом. Боронування ґрунту - найпоширеніший, продуктивний, економічно вигідний і ефективний спосіб знищення бур’янів у фазі білої ниточки, боротьби за збереження вологи в ґрунті, руйнування ґрунтової кірки, що безпосередньо впливає на збільшення майбутнього врожаю.

Залежно від типу застосовуваних на бороні робочих органів існують два види борін: зубові та пружинні борони на культиватор. До першого типу відносять традиційні зубові борони, якими комплектують широкозахватні зчіпки. У зубових боронах робочими органами є загострені на нижньому кінці прямі сталеві зуби квадратного, круглого, прямокутного або ромбоподібного перетинів, які у вертикальному положенні жорстко закріплені на рамі в шаховому порядку.

Пружинні борони складаються з фігурного лонжерона, в який вставлено поворотний швелер. На ньому кріпиться пружина-зубець. Пружини можуть виставлятися до поверхні ґрунту під потрібним кутом атаки за допомогою тяги та планок.

Ефективність роботи пружинних борін досягається за рахунок поступального руху довгих вібруючих зубів по поверхні поля. Вібрація пружинного зуба забезпечує ефект самоочищення.

Залежно від призначення, борони класифікують за типом: важкі, легкі та середні. Борона важка зубова призначена для обробітку глинистих і суглинних ґрунтів, для розпушування після оранки перед сівбою, руйнування ґрунтової кірки тощо. Навантаження на зуб становить 2-3 кг, що дає змогу розпушувати ґрунт на глибину 5-8 см.

Серед основних функцій, які виконують сучасні борони різних типів, можна виділити розпушування ґрунту перед сівбою, запобігання випаровуванню вологи і висиханню поверхневої ґрунтової кірки, вирівнювання поверхні поля із можливістю руйнування кірки та знищення бур’янів. Отже, застосування борін дає змогу зменшити потребу в мінеральних добривах і засобах хімічного захисту рослин. Крім того, в ґрунті внаслідок боронування краще акумулюється волога, ефективніше засвоюються добрива та проростають культурні рослини, у тому числі й дрібнонасінні. В такому разі боронувальний агрегат доцільно дообладнати прикочувальними котками.

"Волинська фондова компанія" - не новачок у сфері продажу сільгосптехніки. Ми почали роботу ще в далекому 1993 році, і відразу ж зарекомендували себе, як надійний дилер сільськогосподарської техніки з Європи і Америки в Україну. Пропонуємо придбати у нас якісну сільськогосподарську техніку найкращої якості.