Незважаючи на його високу калорійність, вироби зцього тесту люблять багато. Листкова випічка відрізняється тим, що вона легка, хрустка і дуже смачна. Будь-яке листкове тісто, незалежно від його різновиду, готують і з води, борошна, олії та солі. Його замішують особливим чином, викладаючи шарами, тому воно і отримало таку назву. Вся технологія приготування вимагає певної температури. Чим більше шарів у тесті, тим більше воно повітряне.

Існує два основних види листкового тіста: листкове дріжджове тісто та бездріжджове тісто. Їх основна різниця в тому, щов они по-різному піднімаються. Тісто без використання дріжджів піднімається за рахунок водяної пари. Дріжджове листкове тісто - завдяки бродящим дріжджам. Від якості дріжджів залежить еластичність, смак, обсяг, запах тіста.  

Дріжджове тісто нерідко складається з більш ніж 100 шарів. Для нього беруть борошно з хорошою клейковинною властивістю. Приготування тіста - процес дуже трудомісткий і дорогий. Якщо Ви не захочете тратити час, щоб зробити його самостійно, краще купіть готове у інтернет-магазині "Мамин хліб". Так ви заощадите час, гроші, нерви і сили.  

Листкове бездріжджове тісто рекордсмен за кількістю шарів. Їх кількість нерідко може досягати до 280. Хоча готується воно швидше і легше, ніж дріжджове.

Бездріжджове тісто набагато довше не псується, тому його можна спокійно деякий час зберігати в холодильнику або довгий час в морозильній камері, не забувши при цьому загорнути в поліетилен, щоб воно не потріскалося і не ввібрало інші запахи.

Однак крім дріжджового та бездріжджового тіста існує ще кілька видів слойки, які рідко можна зустріти на полицях в магазині, але зате спробувати випічку з нього можна в кафе і ресторанах практично в будь-якому місці.

Перший вид - класичне листкове тісто. Для його приготування використовують воду і борошно в рівних пропорціях. Його використовують для приготування сирних паличок, різноманітних пиріжків і коржів.

Існує ще сирне листкове тісто. Для його приготування, як зрозуміло з назви, використовують ще й сир. Всі інгредієнти замішуються в рівних пропорціях. Таке тісто використовують для приготування солодкого печива з начинкою. 

Крім цього є ще й вершкове листкове тісто. У його складі є вершки, які використовуються в рівних пропорціях до решти інгредієнтів. Таке тісто готується найшвидше.

При випіканні виробів з листкового тіста важливо стежити за тим, щоб духовка була щільно закрита. Краї тіста краще не змащувати яєчним жовтком, так як при цьому тісто зменшується в об'ємі, а його шари стають грубими і настовбурчуються. Якщо краї тіста необхідно щільно з'єднати, їх слід змочити холодною водою або придавити виделкою. Оскільки великі пласти тіста повинні бути добре пропечені знизу, їх випікають в духовці на нижньому рівні.