Флізелін - це нетканий прокладочний матеріал білого або жовтуватого кольору на основі целюлозних волокон. Його переважно застосовують при виготовленні предметів одягу, щоб посилити деталі крою. За допомогою стрічки з цього полотна роблять прокладки для:
  • кромок;
  • швів в куртках;
  • комірів;
  • поясів;
  • клапанів на кишенях;
  • країв сорочки.

Якщо Ви бажаєте флізелін купити оптом, рекомендуємо завітати у наш інтернет-магазин. Компанія Texton здійснює виробництво продукції, яка відповідає всім вимогам світового ринку. Спеціальна технологія виробництва дозволила створити матеріали з унікальними властивостями.

Волокна, з яких виготовляється флізелін, можуть бути просоченими або непросоченими. Залежно від цього розрізняють два основних види матеріалу: клейовий і неклейовий. Перший в основному застосовують при пошитті різного одягу. Він не видаляється, а залишається на тканині для надання деталям виробу додаткової щільності. Клейовий флізелін являє собою неткане полотно із целюлозних волокон, на яке нанесено шар клею. Клейове покриття буває суцільне, як плівка, і точкове. Для надання деталям вироби жорсткості застосовують щільний флізелін з суцільним покриттям. Щоб тканина залишалася легкою, але при цьому тримала форму, використовують точковий варіант.
Неклеєвий флізелін буває водорозчинний та відривний. Він легко видаляється з тканини, тому більше підходить для різних видів творчої роботи. Його ще називають флізелін для вишивки. Досить просто прополоскати готову роботу - і прокладочний матеріал розчиниться у воді. А можна просто акуратно відірвати від тканини, не пошкодивши вишивку.
Флізелін також буває ниткопрошивний. При такому варіанті вздовж волокон прокладочної тканини розташована машинна строчка. Це забезпечує матеріалу додаткову міцність.

Головним позитивним моментом у використанні цього виду прокладочного полотна є його ціна. На відміну від аналогічних матеріалів (наприклад дублерин) флізелін коштує порівняно недорого.

Серед недоліків можна виділити його недостатню міцність. При неакуратному зверненні флізелін легко рветься. А якщо прокладочний матеріал щільний, то деталь виробу може стати жорсткою, як фанера. Крім того, незважаючи на те що флізелін - це не папір, він мнеться, і на ньому теж утворюються перегини і заломи.

Флізелін - це незамінний помічник у швейній справі. Доступна ціна, простота у використанні, гарна якість виконаних виробів підкреслюють переваги цього матеріалу прокладки серед інших видів і забезпечують його широке застосування.