Традиція куполів прийшла до нас з Візантійської імперії. Вони для віруючих людей є символами небесного (сфера) і вічного (коло).
Церковний купол замовити - відповідальне та важке завдання, адже необхідно уточнити усі деталі аби готовий виріб поєднував у собі характеристики канонічності та унікальності. Різномаїття кольорів досить широке, починаючи класичним золотим і завершуючи неординарним чорним. Детальніше дізнатись про значення кожного кольору пропонуємо у цій статті.

Золотий. Цей колір є найбільш поширеним серед православних куполів. Саме він уособлює вічність та небесну славу. Храми з золотими куполами присвячували Христу і великим церковним святам - Різдву, Стрітенню, Благовіщенню. На сьогоднішній день золоті куполи вже не облицьовують дорогоцінним металом, а використовують спеціальну речовину, яка має золотистий колір Раніше ця процедура виглядала наступним чином - метал розчиняли в ртуті, а потім отриману амальгаму наносили на гарячий мідний лист. Процес золочення був дуже дорогим і трудомістким. Наприклад, на покриття купола Ісаакіївського собору пішло 100 кілограмів золота.

Синій із зірками. Найчастіше храми з такими куполами присвячені Богородиці. Синій колір символізує непорочність і чистоту Діви Марії, а зірки відсилають до Віфлеємської зірки, яка ознаменувала Різдво Ісуса Христа.

Зелений. Цей колір вважається знаком Святого Духа. Найчастіше його можна зустріти на храмах, що присвячені Святу Трійцю. Подібні купола вінчають і церкви, побудовані на честь православних святих.

Срібний. Цей колір також пов’язують із чистотою, а також святістю. Срібними куполами увінчані храми, присвячені святим, - наприклад, церква Миколи на Липне під Великим Новгородом.

Чорний. Куполи цього кольору зустрічаються рідко і, як правило, використовуються для прикраси монастирських храмів.

Різнокольорові куполи. Барвисті купола в православній традиції нагадують віруючим про красу Небесного Єрусалима. Так виглядають глави храму Спас на Крові в Петербурзі і собору Василя Блаженного в Москві. Іноземні мандрівники захоплювалися кольоровими візерунками куполів і порівнювали їх з лускою кедрової шишки, ананаса і артишоку.
 
Замовити виготовлення купола різного кольору пропонує компанія "Покров". Завдяки інноваційним технологіям та високодосвідченим спеціалістам, що працюють в нашій команді, ми можемо втілити будь-яку Вашу задумку в життя. Куполи виготовляються як за дизайнерськими проектами компанії, так і за ескізами та кресленнями замовника. Звертайтесь, будемо раді Вам допомогти!