Ценральна фігура православ’я - хрест. Цей символ Ісуса Христа та його подвигу можна побачити на іконах, куполах храмів і каплиць, церковної атрибутики. Невеликі натільні хрести носять люди православної віри, як розпізнавальний знак приналежності до цієї релігійної течії. Накупольні хрести мають різний вигляд, і в кожної форми є своє значення.

Широко прийняте виготовлення накупольних хрестів чотирьох-, восьми- і шестикутної форми.

1. Чотирикінцевий хрест: стиль зображення більш характерний для західних християн. Старообрядці називають його «криж латинській» або «криж римскі».

2. Восьмикутний хрест: традиційна форма в православ'ї, вона в точності зображує хрест, на якому Христос прийняв смерть. Верхня перекладина позначає таблицю з ім'ям Спасителя, а нижня - підставку, на якій спочивали Його ноги. Нижня поперечина нахилена вліво. Що цікаво, чотирикінцевий хрест перетворився на восьмикутний вже на Голгофі, коли до нього прибили верхню і нижню поперечини.

3. Шестикінцевий хрест: форма відрізняється від восьмиконечної відсутністю верхньої планки.

Якщо хрести з чотирма, вісьмома і шістьма кінцями вважаються традиційними і зустрічаються найбільш часто, це не єдині види. Є й інші, включаючи:

- Т-подібний хрест: з'явився як маскування для древніх християн, коли їх переслідували за віру. Хрест називається Антонієвим і Тау-хрестом. Верхня перекладина тут з'єднується з центром горизонтальної. Ця символіка згадується ще в Старому Завіті: саме на тау-хресті пророк Мойсей підняв мідного змія. За однією з версій, на хресті цієї форми був розп'ятий Христос;

- Єгипетський, за формою нагадує єгипетський ієрогліф, що означає життя. Як і тау-хрест, цей вид використовували ранні християни;

- Андріївський, складається з двох однакових пересічних ліній і нагадує букву «Х». Він отримав свою назву на честь апостола Андрія, який за переказами був розп'ятий на хресті такої форми;

- Монограмнний, схожий на Андріївський, але посередині його перетинає вертикальна лінія з загнутої верхівкою. Ще цю модифікацію називають «посох пастиря» в пам'ять про подію, коли посох Мойсея був наділений чудодійною силою;

- Круглий, нахлібний, за давньою традицією хліб надрізали хрестоподібно, щоб його було легко ламати. Коло, всередині якого зображений хрест, символізує вічність і безсмертя.

Замовити хрест будь-якої форми Ви можете звернувшись в компанію "Покров". Майстри компанії можуть виконати роботу будь-якої складності. Звертайтесь, будемо раді Вам допомогти!