З 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року фізичні особи підприємці- платники єдиного податку II – IV груп можуть не застосовувати звичайні або програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО та ПРРО, якщо їх обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (1 320000 грн), незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

КОЛИ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ РРО у ФОП?; ТОРГІВЛЯ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ Замовлення оформлюється через інтернет; Відповідальність за порушення при застосуванні РРО; ЯК ПРОВОДЯТЬСЯ РОЗРАХУНКИ?; ХТО ЗАСТОСОВУЄ РРО у ФОП?; ХТО НЕ ЗАСТОСОВУЄ РРО?!

Для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку I – III груп, (які не є платниками податку на додану вартість) з 1 січня 2021 року передбачено ведення обліку у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.

Для ФОП третьої групи, платників податку на додану вартість, передбачено ведення обліку у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів та витрат. Ви можете вести облік в паперовому та/або електронному вигляді.

Також, платники I-III груп єдиного податку за бажанням можуть продовжувати вести облік доходів у книгах за попередньо визначеними формами.

Зверніть увагу! Реєстрацію книг у контролюючих органах з 1 січня 2021 року СКАСОВАНО! Відповідно з наказом Міністерства фінансів України від 26 листопада № 728 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 579».

ФОПи першої групи звільнені від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року, (крім випадків порушення такими платниками встановлених главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України умов застосування першої групи платників єдиного податку). У вказаний період податківці не будуть нараховувати єдиний податок таким підприємцям.

Тому ставки єдиного податку для першої групи платників єдиного податку, встановлені у порядку, визначеному п. 293.2 ст. 293 ПКУ, за такі періоди не застосовуються (п. 529 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

Якщо у Вас виникли питання, то Ви завжди можете звернутися до нас. З нашою новою послугою - online консультацій, ми можемо відповісти на всі Ваші питання по skype.