Про те, що фтор зміцнює зубну емаль, вчені знають давно. Але деякі люди вважають, що фтор в зубній пасті може бути небезпечний і для покупки краще підійде зубна паста без фтору. Розберемося, чи так це?

Фтор - це газ, який в чистому вигляді в природі не зустрічається. Тому, коли ми запитуємо «для чого потрібен фтор в пасті», мається на увазі не він сам, а фториди. Що таке фториди? Речовини, що містять фтор досить багато, а в медичних цілях застосовуються його сполуки з металами, звані фторидами: наприклад, фторид натрію (NaF) або фторид олова (SnF2).
Що дає додавання фторидів в засоби по догляду за порожниною рота? Іони фтору, по-перше, мають протимікробну дію, а по-друге, сприяють ремінералізації емалі зубів, іншими словами, роблять її твердіше. Це, в свою чергу, ускладнює проникнення інфекції в тканини зуба і запобігає карієсу.

Чи шкідливий фтор в зубній пасті?

Коротка відповідь на питання з заголовка - «в розумних кількостях, абсолютно не шкідливий, при дотриманні інструкції по використанню пасти». Якщо ми почнемо розбиратися, чим шкідливий фтор, то з'ясуємо, що його надлишок викликає флюороз - стоматологічне захворювання, при якому емаль зубів змінює колір. Ця хвороба рідко виникає на вже прорізаних зубах, а частіше вражає їх на етапі формування і зростання.

Фтор в зубній пасті також може бути небезпечний, якщо на фториди є алергія (вона проявляється у вигляді свербежу та досить рідко). В такому випадку ми говоримо не про шкоду для зубів, а про шкоду слизової оболонки порожнини рота. Ось чому виробники випускають як фторовмісні, так і звичайні зубні пасти. І з цієї ж причини будь-яка паста (дитяча або доросла, з кальцієм або зі фтором) підбирається професіоналом після огляду порожнини рота і виявлення проблем із зубами і яснами.

Купити пасту без фтору варто тим, хто живе в районах з високим вмістом цього елементу в воді. Таку інформацію можна отримати у вашого стоматолога або у лікаря районної поліклініки.

Враховуйте, що кожна зубна паста, що не містить фтору має свою ступінь абразивного дії. Чим вище цей показник, тим краще паста видаляє зубний наліт. Низький показник не свідчить про погану якість препарату, адже в цьому випадку догляд за емаллю буде більш дбайливим і щадним. Підберіть пасту так, щоб вона відповідала вашим потребам, станом зубів і ясен.

Придбати пасту без фтору пропонує компанія Modere. Наші пасти містять ефективну формулу, засновану на ніжних, водорозчинних очисниках, які дбайливо чистять ваші зуби і ясна разом з натуральним маслом м'яти для чистого, здорового дихання. Звертайтесь, будемо раді допомогти!