На сучасних комбінованих ґрунтообробних машинах застосовують робочі органи дискового типу - подрібнювачі та загортачі зі сферичною або плоскою формою диска, з суцільним лезом або вирізні. Їх застосування зумовлене високою технологічною надійністю роботи та відповідним позитивним агротехнічним результатом - мульчуванням верхнього шару ґрунту рослинними рештками, підрізанням, загортанням та подрібненням бур'янів тощо. Дискова борона може використовуватися для обробки легких, важких і навіть болотистих ґрунтів і подрібнення пожнивних залишків різних культур. Ефективність застосування борони на тій чи іншій операції залежить від її комплектації відповідними робочими органами, які відрізняються за розміром і типом конструкції.

Конструкція дискової борони включає бічний і центральний каркасний модулі. На центральному модулі встановлюються основні робочі органи - диски, які збираються в дискові батареї. Кількість дискових батарей і їх розмір залежить від моделі борони - зазвичай їх від 1 до 3.

Принцип роботи. Робота будь-якої дискової борони описується правилом «трьох Р»: розпушувати, рівняти і різати. Борона розпушує землю. При цьому руйнуються поверхневі капіляри і кірка, що забезпечує збереження вологи і сприяє аерації. Крім того, диски працюють як ножі: підрізають і подрібнюють рослинні залишки, бур'яни і грудки ґрунту. В результаті ґрунт перемішується, вирівнюється, шари ґрунту частково перевертаються.

Звідси і розповсюджене застосування дискової техніки. При обробітку за класичною технологією дискові борони зазвичай застосовуються разом з плугом. Навесні для передпосівного обробітку ґрунту. Восени, навпаки, перед оранкою для заробки рослинних рештків. Також це провокує проростання бур'янів для подальшого знищення.

Однак потужні дискові борони можуть використовуватися і без плуга, як основні знаряддя. І навіть на ділянках, з якими звичайний плуг не впорається, наприклад, на сильно зарослих і цілинних землях. При обробітку ґрунту за мінімальною технологією оранка не проводиться, тому дискові борони стають основними знаряддями.

На довершення до всього, дискові борони виконують додаткові функції, наприклад, можуть використовуватися для внесення в ґрунт добрив.

Фахівці компанії "TORGBAZA" впевнені, що дискові борони досить універсальний інструмент для обробки грунту, серед основних його переваг слід виділити надійність, зручність і простоту використання, високу продуктивність. Можна вибрати борону виходячи з необхідних саме вам параметрів: розмір, продуктивність, призначення та інші і тим самим оптимізувати витрати часу, сил і фінансів на обробку грунту. У бороні немає понад складних механізмів, їх не складно обслуговувати і ремонтувати. При цьому вийшов з ладу диск можна швидко і легко замінити прямо в поле, не зупиняючи роботу надовго.